Avatar uživatele
huxa

Je k něčemu nedodělaná střední odborná škola?

Jestli jsem např. ukončil vzdělání ve třetím ročníku na specializované střední čtyřleté škole, bude na to brán potaz při přijímacím řízení do práce, popř. vzali by mne, jestliže mají v podmínkách uvedené středoškolské vzdělání?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zzzzz před 3610 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Pokud zaměstnavatel požaduje čistě formální vzdělání, nebude ti nedodělaná škola skoro k ničemu.
Pokud jsou na dané pozici potřeba primárně znalosti či dovednosti, které jsi získal i nedokončeným vzděláním, může tě přijmout i tak. Ale – dovolím si tvrdit, že za nižší plat.
Navíc – pokud by ses rozhodl podnikat v řemeslném (nebo koncesovaném) oboru, bez formálního vzdělání (či garanta) nedostaneš živnosťák.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Je to smula, bbez m maturitniho vysvedceni mas jen zakladni skolu.
-
Buď bojovnik, maturitu jsem si udělal při práci.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Není. Dokud nesložíte maturitu, nemůžete ji oficiálně uvádět.
Oficiálně máte základní vzdělání (počítá se poslední dokončené).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dane

Někteří lidé jsou úspěšní i přes své nízké vzdělání. Pokud však chceš získat práci, ve které vyloženě požadují středoškolské vzdělání, tak tě asi nepříjmou. Nemít dodělanou střední může být handicap.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nazdar Bazar

Záleží na škole.
Doplňuji:
Aha práce, špatně jsem to přečetl. Ale když je požadováno středoškolské vzdělání myslí tím i maturitu.

Upravil/a: Nazdar Bazar

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zzzzz

Huxo neblbni, dodělej to, vždyť rok uteče rychle a maturitu budeš mít v kapse, pak se klidně na školu vybodni, ale třeba se za 10 nebo více let rozhodneš vystudovat si nějakou VŠ a nebudeš moct, budeš muset nejdříve zpátky na střední. ☹

I když tě třeba ten obor nebaví, a víš že ho nechceš nikdy dělat, přesto dostuduj, pak máš možnost dělat si třeba i rekvalifikace, ale se základním vzděláním to mají lidé vždy moooooc těžké:-((

před 3609 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Pohled zaměstnavatele bude takový, že když si nebyl schopen dochodit školu, tak si určitě lempl, a do práce budeš chodit pozdě a určitě si vezmeš brzo nemocenskou atd.

před 3609 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Víš, maturita neni jen vzdelani a mit vseobvecnyy přehled. Znam iidi s vejskou a jsou mimoni. Ale jsou i lidi s vejskou a uci se i od vyucencu

před 3610 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek