huxa

Je k něčemu nedodělaná střední odborná škola?

Jestli jsem např. ukončil vzdělání ve třetím ročníku na specializované střední čtyřleté škole, bude na to brán potaz při přijímacím řízení do práce, popř. vzali by mne, jestliže mají v podmínkách uvedené středoškolské vzdělání?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud zaměstnavatel požaduje čistě formální vzdělání, nebude ti nedodělaná škola skoro k ničemu.
Pokud jsou na dané pozici potřeba primárně znalosti či dovednosti, které jsi získal i nedokončeným vzděláním, může tě přijmout i tak. Ale – dovolím si tvrdit, že za nižší plat.
Navíc – pokud by ses rozhodl podnikat v řemeslném (nebo koncesovaném) oboru, bez formálního vzdělání (či garanta) nedostaneš živnosťák.

Další odpovědi
anonym

Je to smula, bbez m maturitniho vysvedceni mas jen zakladni skolu.
-
Buď bojovnik, maturitu jsem si udělal při práci.

ivzez

Není. Dokud nesložíte maturitu, nemůžete ji oficiálně uvádět.
Oficiálně máte základní vzdělání (počítá se poslední dokončené).

Dane

Někteří lidé jsou úspěšní i přes své nízké vzdělání. Pokud však chceš získat práci, ve které vyloženě požadují středoškolské vzdělání, tak tě asi nepříjmou. Nemít dodělanou střední může být handicap.

Nazdar Bazar

Záleží na škole.
Doplňuji:
Aha práce, špatně jsem to přečetl. Ale když je požadováno středoškolské vzdělání myslí tím i maturitu.

zzzzz

Huxo neblbni, dodělej to, vždyť rok uteče rychle a maturitu budeš mít v kapse, pak se klidně na školu vybodni, ale třeba se za 10 nebo více let rozhodneš vystudovat si nějakou VŠ a nebudeš moct, budeš muset nejdříve zpátky na střední. ☹

I když tě třeba ten obor nebaví, a víš že ho nechceš nikdy dělat, přesto dostuduj, pak máš možnost dělat si třeba i rekvalifikace, ale se základním vzděláním to mají lidé vždy moooooc těžké:-((

zzzzz

Pohled zaměstnavatele bude takový, že když si nebyl schopen dochodit školu, tak si určitě lempl, a do práce budeš chodit pozdě a určitě si vezmeš brzo nemocenskou atd.

anonym

Víš, maturita neni jen vzdelani a mit vseobvecnyy přehled. Znam iidi s vejskou a jsou mimoni. Ale jsou i lidi s vejskou a uci se i od vyucencu