dudu

Je hodnocení pana doc. Lubomíra Pána, bývalého rektora Vysoké školy evropských a regionálních studií, objektivní?

Jak vy byste rok 2020 stručně zhodnotil.
Smutný pohled je na celou politickou scénu nejen u nás, ale i v dalších zemích. Nutné je si přiznat, že nastala jedinečná situace, kdy bylo obtížné předjímat, jaký bude vývoj a co vlastně covid-19 představuje. Vláda na jaře situaci zvládla a naše země byla v tomto směru vnímána jako příklad. Negativní roli naopak sehrála opozice, která veškerá rozhodnutí a opatření vlády negovala a dohnala ji k rozvolnění opatření a vypuknutí druhé vlny nákazy, a tím i zhoršení epidemické situace. Opozice by se v takovéto situaci měla chovat konstruktivně, ale vystupování pánů Bartoše, Fialy, Rakušana, Jurečky považuji za politický hyenismus. Těmto pseudopolitikům nejde o lid této země, ale o vlastní kariéru a moc. Selhali, jak je vždy typické pro liberalismus – předhánění se v podbízivosti voličům, eventuálně populismu, aby udrželi, případně získali větší politickou moc.
Premiérovi bych si dovolil vytknout přílišnou slušnost a to, že podlehl tlaku těchto lidí a že zmírnil opatření dříve, než bylo vhodné. To, že pan Babiš nemá šťastnou ruku ve volbě vhodných spolupracovníků, potvrdil i v této situaci.
A co česká média? Jak letos hodnotit jejich práci především v tom, jakým způsobem o koronaviru informovala?
Česká mainstreamová média jsou kapitolou sama pro sebe. V čele s Českou televizí jen šířila strach a paniku mezi občany země a, i když už dávno ztratila důvěru, nenašla v sobě ani v této složité době zbytky novinářské etiky. Snahy vlády prostřednictvím těchto médií dnes cokoliv vysvětlovat či prosazovat, budou asi zbytečné. Obecně lze říci, že média jako vždy prokázala důkladnou neznalost věci, zastírala skutečnou podstatu dění, žonglovala se slovy a naučenými, stále se opakujícími literárními výrazy, podbízela se čtenářům i posluchačům a projevovala politickou korektnost ke svým chlebodárcům.
Zdroj: https://www.par­lamentnilisty­.cz/arena/roz­hovory/Hloupe-narky-Hrusinskeho-a-spol-Na-luxusni-dovolene-a-bydleni-maji-Docent-Pana-i-o-tech-co-ziji-z-dotaci-648664

Nejlepší odpověď
Ametyst

Myslím že to pan docent vystihl dobře. Teprve před pár dny jsem viděla video s opozičními politiky a jejich nátlakovymi akcemi na rozvolnění. Byl tam Jiří Pospíšil, M. Němcová atd. Masmedia sídlí v “liberální” Praze a přebírají všechno bezhlavě ze Západu, tak co můžeme čekat. Notičky z Bruselu, podpořené penězi proti fake news- a jsme tady.

Další odpovědi
Kepler

Řekl bych, že má v lecčems pravdu, zejména pokud jde o negativní dopad politiky opozice. Mám takový pocit, že opozice chce být v opozici za každou cenu. To není konstruktivní činnost, ale demolice.

mosoj

Pravda se hodnotit nedá. Prostě pravda je pravda!

Dochy

Nejsem si jist. řekl bych, že je to dost subjektivně zabarvené. Můj názor se trochu liší. Podle mně vláda nemá šanci udržet drastická opatření bez nějaké osvěty a slušné kampani pro udržení morálky mezi lidmi. Na to se vláda vys… a pak se diví, že lidi s… na ni.

Pepa25

Není. Bylo to totiž přesně obráceně: populista byl Babiš a proto zpřísnil opatření později, než to bylo vhodné. A média? Vyjádření pana premiéra byla kapitola samo pro sebe, hledání vníků všude jinde než u sebe.
P.S. Článek je z 29.12.2020. Dnes už by něco takové snad nikdo nemohl napsat ani ve srandě, i komunističtí důchodci (dnes pod vlajkou SPD) snad chápou, že „ze všechno může opozice“ je jen trapná výmluva.

Emefej

Velmi subjektivní hodnocení role opozice, pro zajímavost výsledky hlasování o návrhu poslance Svobody – https://www.psp­.cz/sqw/hlasy­.sqw?G=72072

ivzez

Asi nedokážu posoudit, naokolik je to objektivní,
ale jeho hodnocení role opozice se shoduje s mým.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.