Avatar uživatele
Stilinski24

Je hnis komplikace?

Před pár dny jsem si odřela loket. Pár dní jsem to zkoušela přikrývat náplastí a čekat, co se stane. Po celé dny z rány vytéká žlutohnědá tekutina, hnis. Dnes mi rána uschla, nechala jsem ji na vzduchu. Mám ji tak nechat a čekat až se zahojí, nebo mám nějak hnis vyčistit? Co by se stalo, kdybych ho tam prostě nechala?

Zajímavá 0 před 1114 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Pokud to je jen odřenina, nechal bych to tak, schnout na vzduchu. Za pár dní se to zhojí samo. Tělo si s tím poradí. Vyčistit se to mělo hned po zranění, teď už je to v podstatě jedno.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Nassin

Tak určitě to komplikované zranění a mohl bych ti doporučit černou mast, dnes známou pod názvem Ichtyol. Potři ránu mastí a dobře sterilně ovaž obinadlem. Každý den to opakuj do úplného uzdravení.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
annas

Nejlepší na hnisavou ránu je černá mast ICHTOXYL , která nahradila mast Ichtyol. Ta se už nevyrábí.

„Je to mast pro zevní použití na kůži k léčbě infekčních a hnisavých kožních onemocnění, při drobných infikovaných poraněních a plísňových onemocněních, u omrzlin, proleženin, u počínajícího nežitu a při trudovině (akné).“

https://www.sle­ky.cz/ichtoxyl-mast-30g

Ichtyol – obsahuje Ichtomal nahrazuje mast Acnecolor, který má úplně jiné účinky.

https://www.be­nu.cz/ichtyol-krempasta-drkonrad-30-ml?aw=1&gclid­=EAIaIQobChMI5I­aK1aKA8AIVh-F3Ch0OyQQtEAQY­AiABEgK8CvD_BwE

Ichtyol, který doporučil Nassin , byl nahrazený ichtoxylem

Mám mast Ichtoxyl doma , používám často. Je to už hodně dlouho od doby, kdy se změnil název. .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Dobré by asi bylo ránu vyčistit peroxidem a nechat volně vyschnout.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

V ráně je infekce. Nejdřív je potřeba vyléčit zánět, pak zhojení pokožky. Pro léčení zanícených ran je volně prodejný Višněvského balzám. Kdyby nedošlo ke zlepšení po třech dnech, je potřeba navštívit lékaře.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Hnis komplikace není, je to normální. Pokud to zaschlo a máte tam strup, tak máte vyhráno. Pokud ne, tak je lepší, pokud to může být na vzduchu a zalepit si to jen občas (např. když by se mohla rána ušpinit).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Nassin

paul
To měla udělat hned při zranění. Teď by ji to asi nepomohlo.

před 1114 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek