Ektorek

Je heslo „white power“ rasistické?

Je heslo „white power“ a „arbeit macht frei“ rasistické a nezákonné?
Díky

Nejlepší odpověď
Magix.cz

Řekl bych, že „white power“ je rasistické a „arbeit macht frei“ fašistické. Záleží na kontextu. Když to budu nosit na triku, tak je to špatný, když to použiji v článku o nacizmu, OK.

Další odpovědi
uccello

White power bych si dovedl představit na reklamě Applu.

Lamalam

Heslo „Práce osvobozuje“ zdobilo i brány některých táborů nucených prací v padesátých letech na Jáchymovsku. Takže to asi není jenom fašistické heslo.