Filip006

Je právně postihnutelný zásah do vodoměru?

Je právně postihnutelný vědomý zásah do vodoměru? Za rok je spotřeba kolem pěti kubíků a žije tam snad šesti členná rodina, což našemu domu dělá škodu 30 000,–. Pouštěli jsme vodu a on se netočil, žádný magnet tam není. Co s tím???

Nejlepší odpověď
zzzzz

Podat trestní oznámení na neznámeho pachatele, je jich tam 6 a nevíte kdo z nich to byl, proto na neznámého pachatele. Je to krádež jako každá jiná.

Další odpovědi
mosoj

Tak snad je nějaký zodpovědný správce !

Pepa25

Podvod se škodou nad 5000 Kč by mělo jít řešit trestněprávně, ale nemám s tím praktickou zkušenost. Důležitá je prevence – pořádné vodoměry; v případě pochybností opakovaná kontrola vodoměrů – na to je nárok podle § 1183 obč. zákoníku.