Molos

Je hermafrodit člověk?

Jsou nějaký živočichové, jako zvířata hermafroditi obojetníci, ale může se narodit člověk hermafrodit?E­xistují nějaký takový lidé?Díkys za odpověd

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Pánové Antriplex a Michal mají sice pravdu v tom, že se občas narodí člověk s pohlavními orgány jak mužskými tak ženskými.
Takový člověk ale není „hermafordit“ v pravém smyslu slova. U takového člověka se jedná o genetickou, vrozenou vadu. Hermafrodité, jsou oproti tomu živočichové, kteří mají obojí pohlaví proto, aby se takto i rozmnožovali, což u těchto lidí neplatí.

Další odpovědi
quentos

„Hermafroditem“ se v lidské říši označuje někdy také člověk, který se narodí s jedním pohlavím, ale cítí se být zástupcem pohlaví opačného („žena v mužském těle“ nebo naopak); je to pro ně značná psychická zátěž, kterou mnohdy řeší podstoupením chirurgického zákroku změny pohlaví. Ani dnes však ještě neumíme těmto „hermafroditům“ vyhovět plně – pokud „předělá“ chirurg muže na ženu, nebude tato schopna menstruovat ani mít děti. Zatím.
Znovu však zdůrazňuji, že v tomto významu je označení „hermafrodit“ nepřesné a spíše metaforické – z důvodů, které již uvedli kolegové.
Doplňuji:
to vím taky, že odborně se jim říká transsexuálové, proto říkám, že označení hermafrodité se pro ně používá spíše jako metafora.

sobol

2quentos: to co ty popisuješ se jmenuje transsexuál, podotýkám nikoli transvestita, který se jen převléká za ženu ať ze záliby, potřeby, či pro peníze.
Jinak o hermafroditech již bylo vše řečeno výše, takže není co dodávat.

anonym

Nuk nuk má pravdu. Ze školy si pamatuji na typ.představitele – hlemýžď.
Hermafrodit je výraz,kterým přesně definujeme způsob rozmnožování.
S člověkem to nemá nic společného.
Ani náhodou.

atriplex

Ano, existují lidé, kteří se narodí s oběmi pohlavními orgány. Je to pochopitelně vada, která odstraňuje operativně. Obvykle se odstraní ten méně vyvinutý. Problém je v tom, že době, kdy se tak děje, je člověk vlastně jenom miminkem, takže se neví, jak se bude psychicky identifikovat v dospělosti (muž či žena). Takže se může stát, že lékaři odstraní penis a varlata, ale takto vzniklá žena, se bude cítit jako muž. Viděl jsem o tom dokument v televizi.

Michal

Může, dají se snad najít i fografie.

Taliesin

Člověk HERMAFRODIT- Chtěl bych uvést na pravou míru některé, respektive všechny komentáře u tohoto tématu. Hermafrodit v lidské podobě se nazývá intersexuál a je to člověk, který má znaky obou pohlaví, ne vždycky jsou tyto znaky viditelné. Bylo zjištěno, že výrazné procento transsexuálních lidí, je vlastně intertextuálních, nicméně bez vnějších znaků. Já jsem toho zářným příkladem. Navíc pokud se chcete bavit o genetice XX a XY už také dávno neplatí. U mladších lidí, jsou mnohem obvyklejší úplně jiné kombinace a žádná z nich neprozradí, co se narodí. Co by jste poznali z kombinací XXX, XYX, YXY a podobně přičemž kombinace XY z naší genetické výbavy úplně mizí a postupně se objevuje stále méně a méně.
To, co popisoval Quentos výše, je transsexualita a s intersexualitou nemá nic společného, krom toho, že jsme všichni členy LGBTQ+ komunity. Mimochodem i odborníci popisují tuto problematiku pouze zvenčí, nikoliv z vlastní zkušenosti a v mnoha ohledech se dost mýlí.
Děkuji všem za pozornost a přečtení.