Avatar uživatele
Molos

Je hermafrodit člověk?

Jsou nějaký živočichové, jako zvířata hermafroditi obojetníci, ale může se narodit člověk hermafrodit?Existují nějaký takový lidé?Díkys za odpověd

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 4464 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Nuk nuk

Pánové Antriplex a Michal mají sice pravdu v tom, že se občas narodí člověk s pohlavními orgány jak mužskými tak ženskými.
Takový člověk ale není "hermafordit" v pravém smyslu slova. U takového člověka se jedná o genetickou, vrozenou vadu. Hermafrodité, jsou oproti tomu živočichové, kteří mají obojí pohlaví proto, aby se takto i rozmnožovali, což u těchto lidí neplatí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

"Hermafroditem" se v lidské říši označuje někdy také člověk, který se narodí s jedním pohlavím, ale cítí se být zástupcem pohlaví opačného ("žena v mužském těle" nebo naopak); je to pro ně značná psychická zátěž, kterou mnohdy řeší podstoupením chirurgického zákroku změny pohlaví. Ani dnes však ještě neumíme těmto "hermafroditům" vyhovět plně - pokud "předělá" chirurg muže na ženu, nebude tato schopna menstruovat ani mít děti. Zatím.
Znovu však zdůrazňuji, že v tomto významu je označení "hermafrodit" nepřesné a spíše metaforické - z důvodů, které již uvedli kolegové.
Doplňuji:
to vím taky, že odborně se jim říká transsexuálové, proto říkám, že označení hermafrodité se pro ně používá spíše jako metafora.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
sobol

2quentos: to co ty popisuješ se jmenuje transsexuál, podotýkám nikoli transvestita, který se jen převléká za ženu ať ze záliby, potřeby, či pro peníze.
Jinak o hermafroditech již bylo vše řečeno výše, takže není co dodávat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nuk nuk má pravdu. Ze školy si pamatuji na typ.představitele - hlemýžď.
Hermafrodit je výraz,kterým přesně definujeme způsob rozmnožování.
S člověkem to nemá nic společného.
Ani náhodou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
atriplex

Ano, existují lidé, kteří se narodí s oběmi pohlavními orgány. Je to pochopitelně vada, která odstraňuje operativně. Obvykle se odstraní ten méně vyvinutý. Problém je v tom, že době, kdy se tak děje, je člověk vlastně jenom miminkem, takže se neví, jak se bude psychicky identifikovat v dospělosti (muž či žena). Takže se může stát, že lékaři odstraní penis a varlata, ale takto vzniklá žena, se bude cítit jako muž. Viděl jsem o tom dokument v televizi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Může, dají se snad najít i fografie.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Příroda a životní prostředí