Savier

Je Havířov hnusné město?

Mám možnost se na konci roku nastěhovat za velice levné peníze do Havířova… Slyšel jsem ale zvěsti že je tam smog a hodně nepřizpůsobivých obyvatel. Je na tom něco pravdy?

Odpovědi
Rokio

Určitě je mnoho jiných českých měst s vyšší životní úrovní.

Filip84

Já Ti to řeknu tak: když, myslím, že to bylo v roce 2018, shořely cugům v Bohumíně CDROMy, tak ausgerechnet ten den jsem já jel do Cieszyna, ale přes Moravskou Ostravu.

A teďka se na té tabuli hanby objevilo „odklon přes Havířov“ u všech vlaků ve směru Moravská Ostrava – Hrušov – Bohumín – Německá Lutyně – Karvinná hlavní nádraží – Chotěbuz – Těšín hl.n. a zároveň do Bohumína byla NAD.

Tak se jdu zeptat, jestli z toho Bohumína pojede něco do Těšína. A baba informační, že mám jet přes Havířov. Ne, nejedu přes Havířov. Proč, prý, nejedu přes Havířov. Protože jsem to řekl. No, tak že jo, že tam taky pojede autobus do Karvinné, a z ní už vlak.

Průvodčí v autobusu, že jsem mohl jet přes Havířov, že bych to měl rychlejší. Já nespěchám, do hrobu. Že bych to měl pohodlnější. To mne nikdy nezajímalo a nezajímá, a přes Havířov nejedu, kdybych to měl otočit a jet domů. No tak nic, samozřejmě, že jsem do Cieszyna dojel, asi o 3/4 hodiny později, ale čas neexistuje, že jo.

A to Ti říká člověk, který má docela rád Karvinnou Nové Město, takže o nějakých „dik more!“ do fakt není. Byl jsem v Havířově, všeho všudy, dvakrát a vždycky to bylo spojeno s prožitkem, který, asi, objektivně řečeno nebyl nijak strašný, rozhodně byl méně strašný, než co jsem, svého času, prožil třeba v Polské Ostravě, nebo právě na Novém Městě v Karvinné, ale … no, prostě: mezi lidojedy nejezdím. 🤷‍♀️

Podobní lidé jsou v Osoblažském velkovévodství. Podobní, nikoli stejní! Úplně a komplexně 🤪🤓!

Jinak Havířov není hnusný město, tak jako normálně, no, sorela + paneláky + „dik more!“, prostě jak Karvinná, Most nebo Litvínov, nebo tak něco a podobně. Někomu se to nelíbí, já s tím třeba problém nemám.

Kelt

To je věc názoru. Kdyby to bylo hnusné město, tak se lidé odstěhují. A nic není ideální.

Sjømann

Přijeď a přesvědčíš se.

cappuccino

Ja kdybych se nekam mela stehovat, tak se tam pojedu podivat. Kazdy mame jina kriteria.