Kepler

Je gravitace totéž, co odstředivá síla?

Účinek je stejný, ale je to totéž? Je to závažný problém při dlouhodobých pobytech na oběžné dráze, nebo by byl při cestě na Mars. Tam by se to dalo vyřešit rotací obytných částí lodě, třeba ve tvaru prstence.

Nejlepší odpověď
Justin1

Ne, jsou to úplně odlišné věci.

Gravitace je jedna ze základních interakcí. Každá dvě tělesa se přitahují gravitační silou, která je přímo úměrná jejich hmotnostem a nepřímo úměrná druhé mocnině vzdálenosti jejich těžišť.

Odstředivá síla je zdánlivá síla, která působí na tělesa v rotující souřadné soustavě.

Další odpovědi
Dochy

Mno měl bys lépe položit otázku.
Ne, není to totéž.
Ano, předpokládám, že by odstředivá síla (čistě z pohledu lidské fyziologie) mohla gravitaci plně nahradit.