England1522

Je Evropská Unie brána jako stát?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Evropská unie je společenství státu, vznik na základě smlouvy, postupně se rozšiřuje. Nemá statut státu.

Další odpovědi
Zbynas

Evropská unie není brána ani jako kráva, ani jako stát (to je to samé, že). Evropská unie není brána, ale společenství několika států :)

Drap

Ne neni.

krftwrk

Ne. EU je jenom nejaka fabrika, kde se vyrabi Eura.....

Teda, predpokladam, ze to tak je, v opacnem pripade jsem si to spatne odvodil…

marci1

Ne. Stručně řečeno je Evropská unie politická a ekonomická „organizace“, která spojuje státy EU v jedno společenství.