Je dopravní přestupek mít hlasitou muziku v automobilu?

Je dopravním přestupkem to že mám za jízdy nebo pří stání v automobilu hlasitou muziku?

Nejlepší odpověď
elkon

Přestupek to není, ale neslyšíš vnější zvuky, což je pro řízení auta důležité a zvlášť ve městě, kde se může stát cokoli. Musíš na různé dění dokázat reagovat, v randálu to pak nevnímáš a můžeš se dostat do maléru.

Další odpovědi
Edison

Může být.

cukrar

Ne, není to přestupek. Edison určitě vysvětlí podmínku, kdy to může být přestupek.

paul1

Asi to přestupek (bohužel) nebude. Nedaleko od nás je jeden úřad, auta parkují blízko našeho domu a z některých je slyšet až k nám velmi hlasitá hudba, hlavně bubny. Irituje to nejen lidi, ale i psy, někteří hned začnou štěkat a výt.

Kryšpín

Pokud nepřesahuje 50 dB ve venkovním prostoru tak není / normální řeč je asi 50–60 dB / no a za jízdy když to má pilot puštěný na plný pecky a koukne do zpětného zrcátka jednou za pět minut i déle, tak je vynikající účastník silničního provozu, když jej dojíždí hasiči, policie, záchranka jedoucí k nehodě.