Avatar uživatele
Weroniq

je dobré se občas bát? bojíme se méně než naši předkové?

je strach něčemu prospěšný nebo spíše naopak a díváním na horory si nějak poškozujeme své duševní zdraví a zaděláváme si na noční můry? jakto že naši předkové se báli už u pohádek bratří Grimmů a nám už staré horory natož pohádky přijdou směšné?
myslím, že současné horory už nejsou tolik o strachu a napínavé atmosféře jako o množství krve a nechutných scén :/

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Andělé, fcoop před 4489 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
fcoop

„Každej slušnej člověk se občas bojí. Strach, to je jako cit v prstech,“ říká hospodský na adresu Franty Nebojsy ve Werichově knize Fimfárum.


http://skorop­sycho.bloger.cz/Psycho­clanky/Strach-je-jako-stara-dama

Pocit,kterému se říká strach,vyplývá ze zakódovaných informací,které má každý,tzv. „normální člověk“.Přenášejí se onou slavnou „vítěznou spermií“.
Není špatné se ve správnou chvíli bát.
Pomáhá to i přežít.
Ostatně – pocit strachu není jen výsadou člověka.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Komik

Bát se je úplně normální každý se nečeho bojí a naši předkové nevím jestly se báli více nebo méně ale neměj strach s posměchu . Každý se přece něčeho bojí . :) :) =)
)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mapel

Asi jen grázlové nemají strach.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
karel4

ne já se bojim třeba tarantule

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

Naši předkové zas neznali strach z hyperiflace, krize, recese, nezaměstnanosti a sociálních reforem, státního bankrotu…
inu, každá doba má svá specifika.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Náhodou,existuje několik filmových hororů,při nichž jsem byla potento strachy až za ušima,a krve a nechutností v nich nebylo ani co by se za nehet vešlo.Oni ti filmaři si pojmutí strachu každý představují po svém…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

jako malá jsem se taky bála pohádky o dvou opicích Hup a Hop, i Spejbl s Hurvínkem jim byli podobní, pak dávali animovanou Kytici a to jsem si dávala nohy na stůl, aby na mě nešáhla nějaká ruka..dnes už jsem dospělá a žádný film se mnou nic nedělá, dívám se na všechno i když se seká, střílí/když do kolena to se ho vždy chytnu/vraždí, piluje, píchaj oči nevím co všechno ale docela se v tom vyžívám hlavně, když je to podle skutečnosti..ale někdy, když je film napínavej tak koukám ani nepípnu !!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek