SEmperor06

Je dobré mít dolby atmos?

Odpovědi
elkon

Pokud máš dekodér, tak možná snad. Na běžném zařízení nepoznáš nic. Pro standardní kvalitní poslech filmového zvuku stačí Dolby surround 5.1. Pro hudbu to stejně nemá smysl. Hudební kanály jsou dvoukanálové.

Edison

Není důvod ho nemít. Je lepší mít a nepotřebovat/ne­využít, než jej chtíty a nemít. Já nad tím přemýšlel, ankonec jsem nainstalil 5.1.2. Jinak s muzikou má Elkon pravdu.

nyjono

Na tuto hádanku-hlavolam neznám odpověď.
Pro upřesnění – někdo využije, pro jiného je zbytečný.

anonym

No mít můžeš, ale ve finále se stejně budeš potýkat s audio stopami které jsou sotva v 5.1 (zvlášť pokud pouštíš dubovanou verzi, ta skoro nikdy v atmosu není, jen původní znění) a na Atmos tak budeš většinou jen bídně konvertovat data, která jeho potenciál neumí využít.