Themeansar

Je civilizace bez dogmatické totalitní ideologie utopie

Jakmile se člověk naučil mluvení a později i gramotnosti tak následkem byl vznik ideologie a snaha ideologie proměnit ve skutečnost, bylo by to ideální, pokud bychom dokázali naše ideologie proměnit ve skutečnost, ale jsou zde překážky, které nedokážeme překonat, a tak je vzácné, pokud se nám nějaké veliké ideály podaří s velikým úsilím konečně realizovat. Mohli bychom ideologie rozdělit na ty co je možné realizovat a ty co není možné realizovat.

Ideologie jsou jako semena, která mají malou naději na to, že z nich něco vyroste, moderní doba nám přináší mnoho nových ideologií pomocí; školy, tiskovin, rádia, filmu, televize, internetu atd. problémem každé ideologie je kontrola, pokud není ideologie pod kontrolou tak to může mít za následek; pandemii, inflaci, vandalismus, protekcionismus, válku atd. neustále přicházejí noví diktátoři co slibují zázraky.

Hlasujte v anketě

Odpovědi
Drap

Ne

.

paul1

Ne

Savier

Ano

da ny

Jiná odpověď

Odpověď není snadná.
Pravdu si vytváří každý sám.
ANO. Hodně dlouho zřejmě, ještě bude. Snahy o změny jsou úspěšně potlačovány. Snaha je vlastně k ničemu (nic neřeší/nedokáže), jen čin
Ideologie….? Nepřináší je doba. Vytváří je člověk. Vzdělávání je pohyb vzhůru. ČLOVĚ JE POLOVZDĚLANÝ :( Pak není schopný pochopit, ten počátek, pokud má jen začátek.
ČLOVĚK NENÍ TABULA RASA. ŽIVOT NENÍ ČEKÁNÍ NA TO, ŽE SI BUDU UŽÍVAT (KECY).
Kultivace člověka kulturou – kultura se zaměnila za zábavu.
Američané nehledají, ale nálezy přijímají (chybí bytostné hledání)
V Evropě je hledání (cesty), jsou bytostné od počátku. Pohltí ho každodennost, s odstarávačkouz novu.
Důležitá je cesta (hledání).
Nenechte si vzít počátky.
Není třeba filozofovat nad
ČLOVĚK MUSÍ DĚLAT CHYBY, MUSÍ K SOBĚ PUSTIT K SOBĚ SITUACI, KDY SE NECÍTÍ DOBŘE (vlastní zbytečnost). NEUTÍKAT, nic si nenamlouvat, nenalhávat. Člověk vyhledává (zbytečně) kývače, touží být jedničkou. Štěstí zažije každý (záblesky, které drží člověka při životě).. Je třeba hledat malé radosti.
Štěstí vznikne jako vedlejší produkt, pokud zvolíte správnou cestu. Tedy muška jenom zlatá.
Zdroj: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=6vk6wsLA­YKU