Weirdquestio

Je cílem ruských útoků vyprovokovat NATO k reakci?

Narážím na zásah rakety do obchodního centra v Kremenčuku. Očividně se jedná o záměr.

  1. Napadlo mě zda RuZZko nechce, aby NATO intervenovalo odvetou na ruské území, pak by ruská propaganda nalhala svým občanům, že západ začal jako první (i když to není pravda) a pak by měli záminku k útoku na Západ.
  2. Nebo to je spíše pokus o demoralizaci Ukrajinců, aby byl lid svolnější k anšlusu Ruskem?

Fakt nevím, ono takové útoky nedávají smysl, Rusy teď budou ještě více nenávidět a dá to větší motivaci k guerillovému bo­ji.

Odpovědi
Pepa25

Nesouhlasím s tím, že se očividně jedná o záměr. Rusové se dost možná snažili trefit jiný cíl ve městě, který vyhodnotili jako strategický, ale trefili obchodní centrum. To samozřejmě nic nemění na tom, že to byl válečný zločin, ale může to pmoct vysvětlit motivaci. První možnost IMHO nepřipadá v úvahu, druhá je také nepravděpodobná. Vysvětlení je jednoduché: dělají co mohou a „umí“ …

hapiky

Rus se všemožně snaží zastrašovat. Nic pro něj není neetické. „Když se nechte připojit k Rusku, tak vám to tady všech zničíme“.
Neví o tom, že budou muset platit nemalé válečné reparace.

led

Cieľom vojny na Ukrajine nie je vojnový konflikt medzi NATO a Ruskou federáciou.

Pepa25

Tak jsem měl dobrý odhad: Rusové bombardovali sousední strojírenský podnik vyrábějící kolejová vozidla, v němž se údajně skladovaly zbraně. Netrfili se, takže zbyek jsou obvyklé lži (že to bylo nefunkční, zásah byl vysokopřesnými zbraněmi atd.) https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/evropa/cla­nek/rusove-tvrdi-ze-zasazeny-obchodak-v-kremencuku-byl-zavreny-neni-to-pravda-40401457