marci1

Je Česká republika ohrožena moderním otroctvím ?

http://www.no­vinky.cz/ekono­mika/316720-cesko-patri-mezi-evropske-zeme-nejvice-ohrozene-otroctvim.html
Doplňuji:
http://www.de­nik.cz/ze_sve­ta/cesko-patri-mezi-evropske-zeme-nejvice-ohrozene-otroctvim-zjistila-studie-201310.html

Nejlepší odpověď
fcoop

Před chvílí jsem mrknul z okna a uviděl dlooouhý zástup zbídačelých,do želez zakutých

osob,jak se šouravě pohybují vstříc svému bídnému osudu.

Vážně – článek bude blábol.Není tam uveden jediný příklad,jediný „vzor“ toho moderního otroctví.
Když po někom jeho šéf chce,aby zůstal zadarmo v práci přesčas,nebude to moderní otrokář,ale vyčůraný idiot.

Další odpovědi
Shady

Řekl bych to tak, že otroctvím ohrožení nejsme, protože v něm už dávno žijem.V okamžiku kdy si cvakáš příchod do rachoty tak vstupuješ do diktatury.Otrokář otrokovi zaplatí jen tolik aby nechcípnu hlady.Ve starém typu otroctví se otrokář o otroka postaral více než dnešní kapitalista o zaměstnance.

Nuk nuk

Ono nejde o to, že bychom my, běžní obyvatelé ČR byli otroky nebo nám to hrozilo. V mnoha civilizovaných zemích ale existují „továrny“, jejichž činnost a často ani existence není třeba úplně známá. Velmi často v nich pracují v otrockých podmínkách cizinci z chudších zemí. Nakolik je tohle ale realita v ČR a jestli článek nepřehání v tom, že jsme tímto fenomenem „ohorženi“ více než jinde, to Vám nepovím.

cochee

tady si neporadíme, lépe o tom pokecat v pokecu k tomu článku 🙂

kelley

http://www.no­vinky.cz/ekono­mika/316720-cesko-patri-mezi-evropske-zeme-nejvice-ohrozene-otroctvim.html