_136

Jsou celkový život a celková úroveň života v Londýně velmi drahé?

Je život v Londýně pro obyčejného člověka drahý a náročný na existenci?

Nejlepší odpověď
Weirdquestio

Nemám osobní zkušenost, ale kamarád říkal, že měsíční jízdenka na MHD tam stojí stejně jako tady roční. Nicméně to bude asi tím, že v Česku je MHD více dotována z daní.

Další odpovědi
Pepa25

Ano, život v Londýně je drahý, hlavně bydlení. Není výjimečné běžné dojíždění z docela velkých vzdáleností.

Zdroj: https://www.qu­ora.com/How-many-people-commute-every-day-to-London-from-outside-London

Drap

Pro některého ano, pro jiného ne.

da ny

Jak pro koho. Každý má jiné příjmy, odlišné potřeby.
Život (náklady) jsou ve většině hlavních měst (a některých velkých městech) nákladnější. Někdy i vyšší příjmy (např. Praha), než v menších městech a na vesnicích.

JeenyBae

Celkově, pokud máte dobrou práci, není to špatné. Žil jsem 2 roky v Londýně. I když je to drahé, existuje způsob, jak ušetřit peníze. Můžete například sdílet byt namísto vlastního pronájmu. Jídlo je v pořádku, protože máte levnější značky jako Lidl. Doprava je nyní drahá a nevyhnutelné, ale opět můžete ušetřit i jízdou na kole v Londýně. Podívejte se na příklady životních nákladů v Londýně. https://www.it­sallbee.com/2019/09­/pros-and-con-of-living-in-london/