Kim12345

Je celiakie spojená s depresemi a úzkostí ?

Nejlepší odpověď
annas

Na to zeptejte lékaře, i když celiakie se pozná velmi složitě, protože její příznaky se individuálně liší, a tak mají lékaři velmi často problém stanovit správnou diagnózu
.
Příznaky jsou různé, často neurčité, může vás bolet hlava, břicho, ale lepek může být i příčinu depresí a úzkostí, jak se dovíte v odkazu..

http://www.abe­cedazdravi.cz/dis­kuse/vyziva/le­pek-jako-pricina-uzkosti-a-deprese

Další odpovědi
UltraFan

Tak celiakie je chronické onemocnění sliznice tenkého střeva způsobené nesnášenlivostí lepku. Je možné, že lidé občas trpí úzkostmi, že nemohou nic, co obsahuje lepek (mám jednu známou) , ale nijak výrazné to není. Dodržuje celoživotní bezlepkovou dietu (jediná možnost, jak uzdravit střeva) a je jí fajn 🙂

Šidlo

no, ak chodíte po obchode a nesmiete polovicu jedla, ktoré je tam, tak áno

všeobecne, poruchy imunity a navyše tie najvážnejšie – autoimunity – pôsobia na mozog zle

ale presnú diagnózu môže stanoviť len lekár – nie šarlatán!