veronika36

Je atmosferický tlak vždy stejný ?

Jestli-že rozbijeme teploměr ( kousek rtuti tam zůstane) a otočíme ho zatavenou špičkou dolů bude atmosferický tlak stejný, jako když otočíme teploměr dolů rozbitým koncem ?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Hlada

viz. odpověď

Doplňuji:
Jestliže rozbijeme teploměr a otočíme ho zataveným koncem dolů, spadne rtuť na konec, protože je tam vakuum. Když ho otočíme otevřeným koncem dolů, rtuť vyteče, pokud není teploměr dlouhý tři čtvrtě metru.
Rozbitím teploměru se atmosférický tlak nezmění.

Další odpovědi
Daisy17

Ano