FlAsh_7

Je 5G síť opravdu nějak škodlivá?

Nejlepší odpověď
Drap

Proč by měla být?

Další odpovědi
mzm

Je škodlivá DVB-T?
5G si přebrala frekvence DVB-T a používá zlomkové výkony.
Záření schopné něco udělat s chemickými sloučeninami nebo živými organizmy je na úplně jiných frekvencích (začíná někde na ultrafialovém záření). Nižší frekvence můžou organismus maximálně zahřát.
Největší škodlivost 5G je pak psychická…

anonym

Nějak možná ano, třeba tak že kvůli zírání na film ve 4K přes 5G zapomeneš na husu v troubě a spálíš oběd. Tvůj dotaz je příliš obecný, opět nelze odpovědět smysluplně.

marci1

Obavy prozatím nebyly vědou potvrzeny ani vyvráceny. 🙂
„Škodlivost 5G sítí:
V souvislosti s touto novou sítí se objevily obavy, zda je bezpečná pro zdraví lidí. Mezi lidmi koluje řada domněnek, týkajících se třeba toho, že 5G sítě způsobují rakovinu, narušují lidské DNA a způsobují nespavost a deprese. Některé spekulace dokonce naznačují negativní vliv na přírodu – kvůli 5G sítí prý umírají včely a ptáci.
Co na to odborníci? Tyto obavy zatím nebyly vědou potvrzeny ani vyvráceny. Pravdou však je, že kvůli horší průchodnosti pevnými překážkami bude potřeba nainstalovat více vysílačů. Některé spekulace naznačují, že by to mohlo vést ke zvýšené elektromagnetické frekvenci (EMF). Ta by mohla u citlivějších jedinců způsobit bolesti hlavy, nespavost a pocity malátnosti.
S tím souvisí syndrom elektromagnetické hypersenzitivity. Tento termín byl poprvé popsán před 25 lety pro popis příznaků, které některé skupiny lidí pociťovaly. Byl proveden průzkum v bytech těchto lidí a zjistilo se, že intenzita elektromagnetické frekvence dosahuje velmi nízkých, až zanedbatelných hodnot. Světová zdravotnická organizace (WHO) se tomuto tématu věnuje už dlouhou dobu a podporuje různé výzkumy, zaměřené na to, zda elektromagnetická frekvence má vliv na lidské zdraví. Žádný z těchto výzkumů však nepotvrdil škodlivost. Odborníci tudíž předpokládají, že syndrom elektromagnetické hypersenzitivity je spíš soubor psychosomatických příznaků. Tzn. lidé ví, že jsou kolem nich bezdrátové sítě, a vsugerují si, že je pobolívá hlava nebo že cítí slabost.
Žádná z odborných studií tudíž negativní vliv na zdraví nepotvrdila. Netvrdíme, že 5G sítě jsou zcela nezávadné (je možné, že negativní vliv sítí na zdraví se může povrdit až po několika letech jejich používání). Ovšem zřejmě to nebude tak ožehavý zdravotní problém, jak se mnozí lidé obávají.
Je důležité si uvědomit, že příchod každé nové technologie vždy vyvolal u lidí obavy z dopadu na jejich zdraví. Když v 19. století došlo k rozvoji železniční sítě, lidé měli obavy, že vlak bude mít negativní vliv na člověka. Obávali se, že rychlost tohoto dopravního prostředku je tak vysoká, že člověku se při jízdě budou utlačovat vnitřní orgány. Rovněž věřili, že hluk vlaku dokáže zabíjet dobytek, pasoucí se kolem železničních tratí.
Český telekomunikační úřad se v brzké době začne zabývat nejčastějšími obavami a mýty, týkajících se 5G sítí a uvádět je na pravou míru. Lidé můžou psát své obavy a dotazy na e-mail 5ghoax@ctu.cz. Český telekomunikační úřad si od toho slibuje, že lidem více přiblíží téma této nové technologie a zbaví je jejich zbytečných obav“.
https://www.po­rovnej24.cz/clan­ky/5g-sit

Edison

A víš co? Zítra ráno to navrhnu ke smazání. Už je to tu řešeno MILIONKRÁT!!!

mzm

Edison: optimální řešení. :)

Edison

Prakticky co dva týdny se to tu řeší pořád dokola.