Lgee

Je 20 milionů dost peněz na spokojený život?

Odpovědi
zjentek

JE TO PRD

No tak v systému tvrdě pracuješ cca 50 let, než jdeš na odpočinek (pradědové kdysi třicet, my však vydržíme zatím 50 díky chemce a zvedá se), což je 600 měsíců. No a 20 mega vydělených těma měsíci je 33k periodických měsíčně ČISTÝHO. No a to je slušná výplata, když nejsi ubožák, psychopat anebo nemáš jiný komplexy při soužití s okolím.

Disraeli

JDE TO ALE DŘE TO.

Celé město za to opravdu nepostavíš… Nekoupíš za to ani POŘÁDNÝ dům/vilu. Založíš třeba jednu střední firmu s obstojným kapitálem v tom městě.
Řekněme, že má někdo 30 let a jeho čistá mzda je 30 000 Kč. Tento příjem se za celou dobu nezmění až do jeho 65 let (hypoteticky). Za těch 35 let vydělá celkem kolem 12, 5 milionu. Kolikati se vůbec dožije, nelze říct (může klidně umřít v těch 30ti ale řekněme že se dožije třeba 85). Důchod (v té době vysoce spekulativní otázka…) rozhodně nebude tak velký jako jeho mzdy.
Každopádně je to víc, než kolik většina za celý život vydělá (v práci).. Jenže příjmy těch lidí jsou časově rozloženy, tedy i jejich výdaje (nebo spíše utrácení).

Musíš počítat s tím, že mu to musí vystačit do konce života (i bez důchodu)…
Taky musíš počítat s tím, že to najednou (nebo po částech) celé neutratí… Lidi vyhráli v loteriích třeba i 10× tolik i víc a někteří o to během chvíle přišli, jiní do pár málo let… A nakonec měli ještě míň, než před výhrou.
Takže musíš počítat hlavně s tím, že umí hospodařit nebo minimálně neutrácet.

Problém lidí je, že myslí v pevných částkách a neměnných hodnotách.
Dvacet milionů v pohodě vystačí na celý život, ale započítej útraty, náklady, inflaci a podobně. Na druhé straně alespoň NĚJAKÉ zhodnocení těch peněz (klidně z nich může udělat stovky miliard… Ale řekněme střízlivěji alespoň plus několik milionů).

Dvacet milionů je dost pro spokojený život. Ale pro většinu lidí ne (prohýřili by to)… Koupili by si nové věci, nákladnější a dost možná i drahé jako dům, auto. Pokud si koupí menší vilu za 15 milionů, do konce životě už jim zbývá jen 5 milionů (pokud je nezhodnotí).
Může být.

JežíšKristus

JE TO EXTREMNÍ BOHATSVÍ, LZE POSTAVIT CELÉ MĚSTO ZA TO.

Záleží, zda již vlastní nemovitost, zda má pasivní zdroj příjmu, kolik má potomků…

elkon

Nesmyslný dotaz. Pro někoho dost, pro jiného málo. Také je to otázka kolika let se dotyčný dožije.