Hakunamatata

Kde berou mladé rodiny miliony?

Nedávno jsem se byla podívat v jedné okrajové brněnské části a spadla mi čelist. Stojí tam obrovské luxusní domy s luxusními pozemky, většinou na zahradách vybavení pro děti – tudíž tipuji, že tam bydlí mladé rodiny (někde jsem je i viděla). Zhruba 50 domů, žádné satelitní městečko, jsou tam jak nově postavené tak i třeba 3–5 let staré domy v městské části. Nejsou to obyčejné novostavby, ale opravdu hodně luxusní vilky. Dívala jsem se na ceny realit a vychází to zhruba kolem 20 milionů i s pozemkem.

Dotaz je následující: Kde na to ty mladé rodiny berou? Chtěla bych znát alespoň několik možností, kde na to můžou brát.

Vezmu-li v potaz, že nosí domů každý měsíc 200 tisíc čistého (pro mne scifi), tak by na to museli pracovat 10 let, aniž by jedli, či si kupovali něco na sebe.

Pokud jim na to přispějou rodiče? Tak kde ti na to berou, aby sami bydleli v luxusní vile a můžou si dovolit koupit druhou pro své děti?

Nejlepší odpověď
mosoj

Nebudu to nějak více komentovat. Možností je více. Nebyla jsi to ale zrovna ty ,co zde nedávno nadávala na komunisty ? Co jsi dělala v minulém režimu ?
Doplňuji:
Pokud ano, tak si to prosím tě nějak vyjasni.

Další odpovědi
jpau

Tak ono úplně na začátku se mi nezdá těch 20 mega… Ono postavit pěkný dům za Prahou v rozumné dostupnosti se dá klidně za 3 mega. Fajn barák seženeš kolem 10 mega naprosto v pohodě. Záleží i na tom jak to vypadá uvnitř, z čeho je to vyrobené apod. Z ulice to nepoznáš, proto ani nemůžeš odhadovat cenu.

Co se luxusních aut týče, podívej se na to takhle, BMW X5 první generace stojí asi tolik jako nová Fábie v nějaké slušnější výbavě (cca 250 000) a opět je to v očích spousty lidí luxusní auto a už nikdo neřeší, že je třeba 10 let staré a vůbec nemá takovou hodnotu, jakou se na první pohled může zdát.

Takže vysvětlení a: Je velmi odvážné posuzovat jejich životní úroveň a příjem z toho, co vidíš na ulici.

Další věc je taková, že i když to některým lidem zde příjde nemožné (popř. za to může protekce, Kalousek, nevím, kdokoli cokoli) tak existuje poměrně dost lidí (plácnu třeba 10% populace) s příjmem > 50 k. Jenom na okraj, není tak složité dosáhnout tohoto příjmu, problém je v tom že člověk musí něco umět a nemsí být lenochod – no a to velká část lidí není schopná přijmout a věří, že někdo ocení jejich „poctivou“ (př. r. 89 samozřejmě) práci ve fabrice celoživotní rentou v podobě dobře placeného zaměstnání, kde v ideálním případě budou dělat to co dělali před tím v té fabrice (rozuměj pokud možno nic). Nicméně zpět k tématu, tzn. znamená to, že máš rodinu s příjmem 100 k, co je v produktivním věku a je reálný předpoklad že jejich příjem bude po dobu příštích 20 let minimálně stagnovat, takže proč by jim nějaká banka nemohla těch 10 mega půjčit? Rodinka si koupí barák a tím udělá investici pro sebe a svoje děti a současně ji zůstane příjem 50 k. Největši vtip na tom je, že kdyby si někdo chtěl sehnat podnájem ve stejné kvalitě pak bude měsíčně platit stejně jako za tu hypotéku – takže co se vyplatí?

Takže závěr b: Sehnat peníze normálním způsobem není problém, pokud člověk nejen chce ale něco proto dělá.

No a teď vyvstává ta nejdůležitější otázka. Já chápu že očividně těm lidem závidiš, v pohodě. Je jim ale co závidět? Představ si, že pracuješ 16 hodin deně a když jdeš domů tak máš práci s sebou v notebooku přes rameno a v telefonu v kapse. Nikdy to nebude takové „že odpracuješ svoji směnu a konec“, je to s Tebou pořád, takže volno pro tyto lidi v podstatě neexistuje. Takže ano, mají prachy ale jde o to jestli to vlastně stojí za tu cenu, že ti Tvůj produktivní život uteče výměnou za materiální jistotu…

miki22

Mladá dvojice se solidním zaměstnáním nemá problém dosáhnout na hypotéku i bez pomoci rodičů. Nemusí mít ani bůhvíjak závratné platy, stačí, když dohromady vydělají nějakých 60 tisíc měsíčně. Podle luxusního vzhledu domu nelze soudit na jeho skutečnou cenu. I za 5 miliónů můžete mít dům, který vyrazí dech. Jeho tržní cena může být výrazně vyšší v závislosti na lokalitě. Proto původní cenu stavby nelze odhadovat ani podle údajů z realitních kanceláří.
Je úplně zbytečné hledat za pěkným bydlením něco nekalého.

briketka10

i jedinec může zdědit v privatizaci celý dům
a prodat ho za milióny znám jeden případ z
Prahy, kdy moje spolupracovnice s ředitelství
potravin Praha 6 takto přišla k penězům zdědila
celou prodejnu i s činžákem, hned jsem tam šla
pracovat, jako účetní potom již nechtěla podnikat
v potravinách a dostali jsme výpověď, zachovala se
k nám ale slušně dřív se odstupné nedávalo, ale ona
nám ho dala..pak se stal její dceři úraz poprala se a
poranila si oko je napůl slepá, nechtěla v Praze už žít
tak se celý dům prodal a nyní vůbec nevím kde žije,
ale vím jistě, že má někde velikánský dům měla 4 děti..

je pravda, že tenkrát se mi na té prodejně moc líbilo a
už nikdy takovou práci neseženu, byl tam bezvadnej
kolektiv nikdy jsme se jako ženský nehádaly fakt super
dodnes vzpomínám :)

honza19hk

pokud vydělávají,můžou si půjčit. nebo jim to koupil nějaký rodinný příbuzný co na to má atd…Ne vždy ale museli pozemek třeba kupovat. Pozemek se dá třeba zdědi,nebo byl jejich atd… pak už stačí postavit ten barák,pozemek je půlka ceny stavby.

suaeda

Možností, jak se dostanou lidé k luxusnímu bydlení bude asi více. Zazobaní rodiče, dobré zaměstnání a další možnosti. Nebudu dál rozvádět každému dojde kam bych se nakonec dostal. Otázkou je, kolik je procent lidí, kteří bydlí v takových domech.Odhaduji, že to nebude velké množství. Dále myslíte si, že jsou tito lidé spokojenější než ti co bydlí v klasických bytových domech. Ano určité peníze jsou k životu potřeba, ale vůbec nejsou zárukou spokojenosti. Takže já lidem, kteří bydlí v luxusním a mají drahé auto nezávidím.
Sídliště podobných lepších „hauzu“ se začaly objevovat po revoluci na okrají větších měst, nebo v blízkých lukrativních obcích. Příklady: Pardubice – Bohdaneč, Plzeň – Třemošná, Budějovice – Hluboká a mnoho dalších.

tazatelka

Máte tedy starosti!

struzzo

Mladé rodiny berou peníze z půjček nebo od bohatých rodičů. Já takové štěstí neměl, a proto spoléhám spíše na půjčky, to však ale jen v krajních případech. Hodně se mi osvědčila například tato: https://www.fe­rovepujcky.cz/ho­tovostni-pujcky … Je to fakt dobrý web, můžete si tam porovnat jednotlivé poskytovatele a na základě toho udělat rozhodnutí, která půjčka pro vás bude nejvýhodnější.