Jde ze zapřisáhlého levičáka udělat pravičák?

Nejlepší odpověď
anonym

To nevím, ale obráceně to jde.
Ze začátku revoluce jsem byl zapřísáhlý pravičák a volil ODS.Jenže po několika letech jejich vládnutí a poznávání pravé tváře kapitalismu jsem opět otočil a je ze mně zapřísáhlý levičák.
Možná, že někdo bude říkat, že jsem KAM VÍTR TAM PLÁŠT, ale jak se říká, prohlédl jsem a zjistil co je kapitalismus za vydřidušský systém a nadále budu fandit socialismu.

Další odpovědi
ten který je

Ano jde.Příkladem může být soudruh Jaromír Štětina z TOP 09.

klumprt

Nech ho vydělat nějaké peníze, nashromáždit majetek a začni mu to všecko danit.

Ta první část bude ovšem asi největší problém. Taková levicová elita z Kliniky nejspíš poctivě ani na ledabyle osolenou vodu nevydělá.

jirkajirka

Ano jde.Při kapitalistickém zřízeni když se krade,podvádí,ná­jemné vraždy atd… Tak tak ten kdo nemá ,,žaludek" tak proč ne? Ukousnout si ze společného krajíce.

xxx3

tak zrovna v českém prostředí je hra na levicovost a pravicovost spíš taková kratochvíle pro zabavení voličů a vymezování se vůči ideovému protivníkovi. Ať už ČSSD nebo ODS (pokud vezmu na pranýř ty naše hlavní ideové „protivníky“) nejednou jednaly tak, jak by podle pravolevých ideových vzorců měl jednat jejich protivník. A nejen to, následně taková rozhodnutí u svých soků kritizovaly (viz např. zvyšování daní v roce za Nečasovy vlády). Podobně úsměvní jsou často také hoši z KSČM, kteří naprosto nepochopitelně (asi z nostalgie) podporují režimy v Rusku či v Číně, třebaže tyto státy jsou nějakým ideálům komunismu vzdáleny na sto honů (navzdory proklamacím o komunismu má současná Čína blíž k raně kapitalistickým státům 19. století). Také náš „levicový“ prezident je levicový především verbálně. Kdo je dnes tedy „levičák“ a kdo „pravičák“?

isteron

Keď sa poučí na vlastnej škode.