Jiří Bohumil

Jde to a případně jak, se s NB připojit na internet přes data mobilního operátora?

Potřeboval bych se, v místě kde nemám instalovaný internet (chata), připojit se na něj NB pomocí dat mobilního operátora. Jde mi zejména o potřebnou kontrolu a nutnou komunikaci v e-mailu.
Přes mobil se SIM mi to jde bez problémů, ale vzhledem k tomu, aby bylo snadnější psaní, bych to raději realizoval na NB.
Použít mobilní internet by se mi nevyplatilo, jde pouze o občasné a krátkodobé spojení. Existuje nějaký způsob (aplikace, adaptér, propojení mobilu s NB přes USB), který by toto umožňoval? Za odpovědi díky.

Nejlepší odpověď
Dochy

Mobily s novějším androidem mají možnost nastavit a spustit WiFi AP. Já mám přímo v rychlých volbách (po stažení horní lišty) „Mobile hotspot“. Po aktivaci se buď automaticky otevře nastavení (myslím, pokud hotspot ještě nastaven nebyl) nebo se jen přidá zpráva o aktivním hotspotu a po rozkliknutí se dostanete na nastavení – je pakmožnost změnit konfiguraci. (takhle je to u Samsung Galaxi Grand Prime, výrazně starší HTC G2 to má sice trochu jinak organizované, ale také plně funkční)

Jo, bacha na spotřebu dat, vše budeš mít účtováno jako klasický datový provoz ve svém tarifu. A PC dokáže žrát dost rychle.

Další odpovědi
autacek

Mobil připojíš přes USB (v režimu modem – zvolit v nastavení USB v mobilu) nainstaluješ příslušné ovladače, odpojíš od současného připojení a je to.

Ale pozor, datová komunikace přes PC je mnohonásobně větší než přes samotný mobil.

Doplnění: V mé verzi androidu je to v Nastavení, Vývojářské možnosti, oddíl Networking, Konfigurace USB, volba USB ethernet. V PC pak bude možná třeba připojení touto cestou povolit, či vybrat.

Mc Merkurion

… jen doplním ostatní, že v noťasu lze nastavit spotřebu dat …