Gus_Fring

Jde nějak předejít plešatění?

Jde v dnešní době nějak předejít plešatění, když očekávám, že budu plešatit, protože všichni muži v moji rodině mají takovýto problém? Třeba česáním, častým mytím (anebo nemytím) hlavy, pravidelným stříháním, nebo třeba něčím jiným? Anebo to je prostě v genech a já to neovlivním, ani když mám 15 let čas, než to přijde?

Nejlepší odpověď
Kepler

Obávám se, že předejít tomu nelze. Jak píšeš, je to geneticky predisponováno.

Další odpovědi
marci1

Plešatění může být dědičné, ale také nemusí.
Nejvýrazněji se na plešatění podepisuje dědičnost, vliv na něj však mají i další faktory, podle vědců mezi ně patří:

  • intenzivní posilování
  • kouření
  • konzumace tučných potravin

Princip je dobře znám. Čím více testosteronu muž má, tím má sice více svaloviny, energie a vitality, ale tím mu také více ubývá porostu na hlavě.
A právě po náruživém posilování se tohoto hormonu vylije do těla značné množství, následně se mění v toxickou látku, která napadá vlasové folikuly.
Po každém posilování se hladina mužského pohlavního hormonu zvýší v krvi asi o 25 procent.
Podrobněji v odkazu:
Zdroj: https://www.id­nes.cz/xman/sty­l/nechcete-ples-neposilujte-a-nekurte.A080508_085­736_xman-styl_fro
🙂

anonym

Snadno – vyholením.

Speed77

Zdravý životní styl, pohyb, nějaký sport, vitamíny a živiny ve zdravé stravě, masáže (i hlavy), popřípadě přípravky na vlasy, šampony, hnojivo na vlasy, tablety (doplňky stravy). Správné sprchování.
Slunce, dostatek vody, žádný stres, žádné kouření a podobně. To taky patří k tomu zdravému životnímu stylu.

Intenzivní posilování rozhodně nezpůsobuje plešatění. To je naprostá kravina. To, co plešatění může způsobit jsou steroidy, které plno lidí bere když posilují. Ale posilování samo bez steroidů ti naopak celkově zlepší zdravotní stav, včetně vlasů.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Speed77

Testosteron rozhodně plešatění nezpůsobuje.. -,– nevím, kde se tahle kravina vzala. (Steroidy plešatění ale způsobit mohou!!). Nikde to není vědecky potvrzené.
Kdyby to byla pravda, byli by všichni staří kulturisti (dnes už dědečkové) plešatí. Přesto má nebo měla většina (i něž zemřeli) bujné kštice. Představ si ty hromady testosteronu každý den, desítky let… to by neměli na hlavě ani vlas. Jenže je to úplná blbost. Testosteron ani jeho produkce nezpůsobuje ani nevyvolává proces plešatění.