Avatar uživatele
Bronzový

Janeček překvapil. Bude to ten správný tah?

Považuji se za dobrého proroka, co si myslíte, zaplatí Janeček kauci za Ratha? Já ano. Už teď se svírá svalstvo všem politikům. Doktore divadlo bude, opona se zvedá.
Doplňuji:
Tak máme předehru za námi, v dalším dějství už Janeček nebude. Škoda, trochu teplejší prostředí by v kauze neškodilo. Jaký vidíte vývoj hry?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Všechno je jinak, v Událostech ČT Janeček jasně uvedl, že se naopak chtěl nezávisle na médiích přesvědčit, zda náhodou není obětí komplotu a byl zadržen nevinně (jak Rath neustále uvádí jakýsi konspirační komplot)..

Resumé: Po prostudování spisu, dokumentů od Rathových právníků a osobním rozhovoru s Rathem se utvrdil, že Rath byl zadržen oprávněně, je vinen, ve vazbě je oprávněně, je to korupčník a žádnou pomoc si nezaslouží.
Uvedl, že i nadále se nenechají ovlivňovat mediálními masážemi a sami a řádně si budou ověřovat, leckdy jen nafouklé a nepodložené fámy.
To, že píše knihu, kde vyhrožuje dramatickými odhaleními, je jen zoufalý pokus vůči bývalým soukmenovcům, kteří jej dávno odepsali.
I jemu samotnému je naprosto jasné, že je politicky i podnikatelsky zcela odepsán a jeho kariéra se nenávratně zhroutila.
Doplňuji:
Pokud bys posoudil z nadhledu reálné souvislosti, seznal bys, že vazební důvody trvají a obvinění se prokázalo odůvodněným.
Proto státní zástupce podal stížnost proti přípustnosti kauce.
Sám soudce Wažik si byl vědom ambivalence zákona a politiky, takže nakonec rozhodl v duch chytré horákyně, kauci sice schválil, ale záměrně ji stanovil jako nepřijatelnou, což ovšem řádně doložil zákonnými důvody, čímž je z obliga. Vlk se nažral a koza zůstala celá.
Tvá citace "dobrého proroka", tudíž pokulhává, neb právě prorco zvažují pragmatické předpoklady a poměr sil v rozdaných kartách. Prorok profík, by rovnou tipnul správně - Rath je odepsán, ale vzhledem k celebritě jeho osobnosti a průlomu v procesu protikoropčních kroků justice, to bude na pozadí dobových tanečků a agónie posledních pokusů o tlumočení skrz média posledních zoufalých a vyčpělých gest bývalého zhrzeného politického fanfaróna, jemuž splaskla umělá bublina neomylnosti, geniality a nedotknutelnosti.
Došel vám vůbec fakt, že pokud by jeho pozice nebyla tak vratká, tak by dodnes zuby nehty nelpěl na svém poslaneckém mandátu a s tím spojenými posledními zbytečky výhod a dílčím zbytkům imunity pro ostatní činy, kromě inkriminované prošetřované kauzy?.
(S tím související prebendy - poslanecký plat a ostatní náhrady, jsou v této situaci natolik amorální, že s nimi ani zákon nepočítal.
Takže dnes, tváří v tvář nehorázné realitě, musí poslanci urychleně látat díry v zákonech proti bezskrupulózním ignorantům obyčejných dobrých mravů a relevantní slušnosti.)
viz průkazný odkaz níže:
http://www.novinky.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Tak s tím prorokováním jsi to moc netrefil...


Avatar uživatele
Zlatý

Bylo by dobré, kdyby to "dotáhl" do konce. Každopádně rozvířil hladinu pěkně.

http://zpravy.idnes.cz/…


Avatar uživatele
Zlatý

Avatar uživatele
Zlatý

Při placení kauce se automaticky prověřuje legálnost příjmů a původ peněz. Do to ho žádný z Rathových kamarádíčků ani spolustraníků nepůjde.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele

anonym

ad Kohut - viz doplnění mé odpovědi.
ad baghira - opět nemáš pravdu. Kauci může složit kdokoliv, třeba i anonymně ze zahraničí. Soud pouze vyhodnocuje termín, celkovou sumu a správný účet.
Teprve poté rozhoduje, zda ji bude akceptovat (mohou se změnit vazební důvody) a konkrétní podmínky propuštění a přikázání pobytu, zákaz opuštění republiky apod.

Avatar uživatele
Bronzový

Kohut57

Jak by řekl Mirek Topolánek: "Je to žid a ještě gay, ten se otočí na podpadku, tomu se nedá věřit." Janeček

měl jít za Rathem s tím, že ví, že je korupčník, ale může poskytnout další informace o větších rybách. V Tv mluvil jak trotl o vině Ratha, na to se ho nikdo neptal. Nicméně divadlo začalo předehrou a zábavněji. Těším se na další dějství a obsazení.

Avatar uživatele
Stříbrný

manon

Mne jen pořád není jasné, proč by Rath potřeboval kauci na to, aby mohl poskytnout informace o větších rybách. Pořád se nemůžu zbavit pocitu, že mluvit se dá i v base. Uniká mi něco?

Avatar uživatele
Bronzový

Kohut57

Komu by to ve vězení říkal. Tam se chodí člověka umlčet, případně zlomit. Na veřejnosti může ovlivnit volby. Gauner to bude, ale nebezpečný pro ještě větší gaunery. Vtip je v tom, aby rozjel domino, jinak je jen bílý obětní kůň bezbýznamného dopadu.

Avatar uživatele
Stříbrný

manon

Vyslýchat ho ve vězení můžou, má komu to říct.
Možná už domino rozjel - ale ti, co to vědí, to nebudou hned troubit do světa, je třeba vysledovat vazby a sehnat důkazy. (vidět ho jako pouhou oběť bych viděla jako zásadní omyl :) - osobní pocit)

Avatar uživatele
Bronzový

Kohut57

Nemá to komu říci. Justiční mafie, zkorumpovaná policie a pofidérní vězeňství, to by řekl těm pravým. Dokonce i ten Janeček se provalil, co je zač. Šel jen na výzvědy.

Avatar uživatele
Stříbrný

manon

A kdo budou ti praví venku, kterým se to dá říct?
Janečka chápu. Kdo by "kupoval zajíce v pytli".

Avatar uživatele
Bronzový

Kohut57

Rozhodně není jenom oběť, ale lapat korupčniky po jednom v celém zkorumpovaném státě je zametáním stop a využívání času. Holešovská výzva to řekla správně. Musí pryč všichni, vláda, parlament, prezident. A většina z nich ročníky vazby. V tomto pohledu je Rath obětní beránek.

Avatar uživatele
Stříbrný

manon

vstanou noví "bojovníci" :)) Po každých volbách se obmění vláda, parlament - a že bychom se dočkali nějakých výrazných změn? :)

Avatar uživatele
Bronzový

Kohut57

Rovnou do vazby- oprava

Avatar uživatele
Stříbrný

manon

A obávám se, že kdyby mu někdo na kauci přispěl, mohlo by to skončit tak, že už se nikdy nic víc nedozvíme. V base mi přijde relativně bezpečno :)

Avatar uživatele
Bronzový

Kohut57

Je poslanec, mohl by do parlamentu apod. Je pravda, že by ho mohli sejmout jako Mrázka, to ale mohou ve vězení také

Avatar uživatele
Stříbrný

manon

Ale je to obtížnější a ten, kdo by se na tom podílel, by byl více ohrožen, že to na něj praskne.

Avatar uživatele
Bronzový

Kohut57

Myslím, že bez revoluce to stejně nepůjde. Jedou v tom všichni. Vždy se objeví nějaký rádoby záchrance, který jen zametá. Čím dříve tí méně špatně.

Avatar uživatele
Stříbrný

manon

Revoluce taky jen vykopnou nahoru nové lidi. Ze začátku to vypadá vždy tak nadějně... :))

Dokud budou lidi lidmi, nebude spravedlnost, nebude klid, nebude svět poctivý. Svět je takový, jací jsou lidé - jen absolutní změnou myšlení a přístupu k žití a hodnotám lze něco změnit. A to není příběh jedné generace. Možná na to lidstvo opravdu nemá.

Avatar uživatele
Bronzový

Kohut57

Já si to myslím též, a proto jako mnozí mám svůj píseček. Těch deziluzí už bylo moc.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3824
Zlatý Drap 2288
Zlatý led 1652
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 872
Zlatý mosoj 847
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.