Mitvuše VANA

Jakými cviky udělat provaz nebo rozštěp (most)??

Chodím na kroužek gymnastiky ale nejde mi vůbec provaz ani roštěp a co takhle most? Ten taky moc nejde.

Nejlepší odpověď
iceT

Trénovat,tréno­vat,trénovat,na­jednou a hned z fleku to nepůjde nikdy.

Další odpovědi
káča12345

Musíš se vždy pořádně rozcvičit, já osobně jsem se rozcvičovala skoro hodinu (švihy atd.) Potom jsem si dala nohy podle nějaké čáry abych se nenaučila provaz čí rozštěp křivě a pomalu se přibližuj k zemi. Když už svaly dost cítíš raději zastav, ať si něco nenatáhneš. Asi tak 20 krát hmitej (pohybuj je střídavě od země k zemi).
Most se pomalu uč nejdříve ze země, když tak s pomocí někoho. Jde jen o to se umět vzepřít. Později to zkus i ze stoje. Těžké to není, musíš jen pravidelně a často trénovat. :D :o)

Damiana

Nikdy jsem to nedokázala. Rozcvičovala jsem se, protahovala, hmitala nohama – povedlo se vždy takové trapné véčko. Pak jsem začala denně tancovat a plavat a na provaz jsem se vykašlala. Aniž bych si to uvědomila, tak děsně mi tím tancováním povolily klouby nebo co a pak jsem najednou, ve víru tance na parketě po nějaké významné otočce, v pořádaném „ajfru“ chtěla při rokenrolu udělat jen takovou efektní figuru – a prásk! – povedl se mi ukázkový provaz! Takže, za mne – hýbat se , mít tělo hodně ohebné, vytrénované a možná se to najednou povede…držím palce:-)