Duranga

Jakým způsobem se řeší dělení majetku v domácnosti, v případě, že ani jedna ze dvou osob nemá od majetku účtenky?

Jedná se o majetek, který není součástí nemovitosti/bytu jako takového. Jedná se tedy např. o televizi, pračku a podobně. Příklad – Obě osoby mají v daném bytě přihlášené trvalé bydliště, přičemž jedna osoba je vlastníkem bytu a druhá žádná vlastnická práva k bytu nemá. Osoba, která není vlastníkem bytu se rozhodne odstěhovat, ale nárokuje si, že si dané věci odnese, nicméně vlastník bytu nesouhlasí a nehodlá se žádných věcí vzdát, přičemž ani jedna z osob nemůže na základě účtenek, či jiného dokladu, dokázat, že jí daný majetek patří. Jak se taková situace dá řešit a kdo je v právu?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud se nemohou dohodnout, lze to řešit u soudu. Ale i soud bude chtít zřejmě důkaz o vlastnictví. Nemusí to být účtenka, ale třeba i svědecká výpověď a podobně. Osobně bych ale toto řešení nedoporučoval. Neni mi jasné, jakým způsobem může v nytě bydlet další osoba, která nemá k bytu žádná vlastnická práva a neni to ani bývalý manžel ani bývalý druh.

Další odpovědi
ivzez

Přihlásit lze trvalý pobyt, nikoliv bydliště.

V uvedeném případě se budou osoby muset dohodnout,
nebo na návrh jedné z nich rozhodne soud.
Ovšem ta dohoda je rozumnější a mnohem levnější.

Poznámka:
Stejně je zajímavé, jak se vztahy lidí mění. Ten, s kým majitel
bytu vycházel natolik dobře, že mu umožnil si k němu přihlásit
trvalý pobyt, je najednou tím nejhorším nepřítelem, který chce
majitele připravit o majetek…