Avatar uživatele
miguele

jakym zpusobem se postupuje pri podani navrhu k uzakoneni

Rekneme ze mam vec,ktera by snizila a zjednodusila rizikovost ve zdravotnictvi,ale aby byla ucinna musela by projit zakonem aby ji kazdy obcan musel dodrzovat.Jak na to??

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3371 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Může to být referendum http://obcan.ecn.cz/…
Legislativní proces http://mladez.senat.cz/…
Návrhy zákonů se podávají Poslanecké sněmovně. Může je podat poslanec, skupina poslanců, Senát, vláda nebo zastupitelstvo kraje.
To znamená domluvit se minimálně se svým krajským zastupitelem
Doplňuji:
V praxi nejčastější bývá ten postup, že příslušné ministerstvo za pomoci odborníků připraví návrh zákona. (Např. trestní zákon je již dlouhodobě připravován ministerstvem spravedlnosti, za účasti odborníků v daném oboru.) Tento návrh posléze projedná vláda a následně ho předloží Poslanecké sněmovně. Poslanci o návrhu hlasují, mohou ho i pozměnit. Aby byl zákon přijat, musí ho nejprve schválit Poslanecká sněmovna nadpoloviční většinou přítomných poslanců a poté i Senát nadpoloviční většinou přítomných senátorů. Pokud Senát odmítne zákon schválit, hlasuje o něm znovu Poslanecká sněmovna a může ho schválit nadpoloviční většinou všech poslanců. Nakonec se zákon předkládá k podpisu prezidentovi republiky. Pokud prezident odmítne zákon podepsat, vrací se zákon znovu do Poslanecké sněmovny a ta ho v nezměněné podobě může hlasováním definitivně přijmout, pokud pro zákon bude hlasovat nadpoloviční většina všech poslanců.
Více se dočtete na http://www.trestni-rizeni.com/…

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony