dari

Jakým způsobem se dá tvarovat molitan, při výrobě hlaviček maňásků,které se už dál ničím nepotahují,pouze se přibarvují?

Nejlepší odpověď
tom004

Možná to půjde takto.Molitan uprav nůžkami do tvaru,který je co nejblíž tomu konečnému.Potom molitan namoč do vody,chce to pořáně z něj vymačkat vzduch,a ve vodě ho přeprav k nějakému mrazáku.My jsme mohli polotovary zamrazit u kamaráda na prodejně,mrazák „uměl“ –35°C.Ale postačí i běžný kolem –20°C.Jenom se musí rychleji pracovat,nebo opakovaně zamrazit.Do konečné podoby se hlavička opracuje broušením bruskou,nebo smirkovým papírem potřebné hrubosti.My jsme tímto způsobem, zhotovovali kryty na mikrofony (říká se jim,ani nevím jak se to píše – vinčůsy).A v pohodě do něj šla vyvrtat díra potřebná k nasazení na mikrofon.
Ještě něco.Nacucané „houbičky“ je dobré dát v mrazáku na nějaké síto,aby se co nejméně deformovali.Chce to trochu trpělivosti,my jsme měli „návleky“ jak z obchodu a dokonce barevné,protože před namočením jsme je obarvili barvou na vajíčka.Jestli to vyzkoušíte,docela rád bych věděl jak jste dopadli. :)

Další odpovědi
Drap

Řezat, stříhat, trhat a zřejmě by to šlo i ořezávat pomocí trafa a odporového drátu