_136

Jakým způsobem můžou dolehnout na člověka noční směny, co se týče rizik a důsledku?

Nejlepší odpověď
tvaruzekcz

Lidé pracující v noci jen obtížně dospávají přes den a tak naspí méně, než kdyby pracovali ve dne a spali v noci. Jejich spánek je navíc méně kvalitní a díky „rozházené“ hladině melatoninu (hormon spánku) a souvisejícím fyziologickým procesům v těle si postupně devastují organismus podobně jako uživatelé tvrdých drog. Není jistě bez zajímavosti, že obě skupiny (ta na drogách a ta na nočních směnách) s postupem času čím dál hůře zvládají harmonizovat svůj pracovní a osobní život.

Tuším, že v roce 2019 pracovní skupina Mezinárodní agentury pro výzkum rakoviny klasifikovala noční směny jako karcinogen skupiny 2A.

Další odpovědi
elkon

Každý se na to nehodí, ale kdo je dlouhodobě zvyklý pracovat v nepřetržitém provozu, nemá problém. Tělo si zvykne. Např. topiči v kotelnách.

Kepler

Když máš celý týden jen noční, dá se to. Doma ale musíš mít podmínky, aby ses pořádně předtím vyspal. Jinak zůstáváš unavený, rozhozený a děláš chyby.

Hlada

Těhotenství, otcovství. Důsledky lze domyslet.

Smack

Časem se objeví psychické problémy.