Jakým způsobem mohu přepravovat zvíře v letadle?

V létě letíme na dovolenou k moři a chceme sebou vzít svého psa. Je nějaký jiný způsob jeho přepravy, než s ním zacházet jako s odbavovaným zavazadlem?

Odpovědi
lela-n

Pokud chcete letadlem přepravovat zvíře do 8 kg a jedná se o kočku, psa, králíka nebo fretku, můžete si ho za poplatek vzít sebou do kabiny letadla. Ovšem ve schráně, která se vejde do úložné skříňky nad sedadly. Další podmínkou je, že v kabině letadla mohou být přepravována zpravidla dvě zvířata. Jinak doprovodní psy cestujících se zdravotním postižením jsou na palubě přepravována zdarma a bez schrány.