palmal

Jakým způsobem by byli občané varováni, kdyby hrozilo skutečné nebezpečí první středu v měsíci ve 12:00?

Na sirény by asi nikdo nereagoval :)

Nejlepší odpověď
gecco

Pokud by šlo o ´ostrý´ poplach, nebylo by součástí slovní varování, že jde o zkoušku sirén…
😉
Ale osobně se domnívám, že nějaké relevantní reakce občanů na sirény by stejně nenastaly…
😉

Další odpovědi
postcd

testovací tón sirény se liší od tónu skutečné výstrahy

http://www.fi­rebrno.cz/jak-zni-sirena

počítám, že by po testovacím tónu zazněl ten skutečný výstražný a nebo byl testovací přerušen?

Varování pak je snad přes český rozhlas, českou TV, a nebo některá města mají varovné SMSky a nebo někde jsou ampliony kde vysvětlí tu situaci

mosoj

Jejich věc. Zkouška sirén a hrozící nebezpečí má rozdílné zvukové signály,
tak jak píše postcd.

zjentek

Asi místním rozhlasem, i když nevím, k čemu by to bylo dobrý, když i v takovým zadku světa, kde bydlím já, je tokik auťáků, že by se ty naše „polňačky“ za pět minut po siréně ucpaly a při nebezpečí bychom byli kde? No v zadku přeci.

Záchrana občana? Epry epry, hépry ja padam! !