Ondratra

Jakým prostředkem či babskou radou obnovit černé plastové obroučky u brýlí, které zšedivěly ?

Brýle jsem totiž neodborně čistil dezinfekcí z nemocnice a to se nyní projevilo, děkuji za odpovědi

Odpovědi
marci1

Černým lakem na nehty.

anonym

Zřejmě povrch materiálu zoxidoval (nebo jinak chemicky ´zreagoval´) – ideálně jejich původní vzhled obnovíš tak, že jej vyleštíš (ale OPATRNĚ – abys nepoškodil skla), třeba abrazivní zubní pastou (případně do pasty přimíchej popel z tabáku).
Ideální je ruční vysokootáčková frézka – ´dremlík´ s leštícím kotoučem.

zzzzz

Mársi:-))) Já jsem už lakem na nehty opravovala i kapotu na autě:-))) Skoro to nebylo poznat 🙂DDD

marci1

To víš, že jo. Kolegyně si lakem na nehty nabarvila brýlové obroučky a byly super. Lak se hodí na hodně oprav, třeba díru na punčochách, aby neutíkala oka, nebo třeba pro alergika natřít lakem náušnice a už mu to na uchu nic nedělá. A určitě je toho více ! Věřím, že i ta kapota byla v poho. 🙂