Amy9898

Jakým postupem by jste oddělili tyto směsi na složky?Předem moc děkuju za odpovědi:))

Směsi:ethanolu,vody a oleje

Nejlepší odpověď
Drap

Destilací

Další odpovědi
mosoj

Jedná se o ternární směs olej, etanol, voda.
Olej lze oddělit vytřepáváním v dělicí nálevce. Olej je lehčí než voda a etanol a po vytřepání zůstane na hladině. Spodní směs voda – etanol se odpustí.
Tím získáme binární směs etanol – voda. Tuto směs lze odělit destilací, ale není to tak jednoduché. rektifikační kolona musí být refluxní neboť se teploty varu směsi během destilace mění, tak jak se mění poměr jednotlivých složek ve směsi.

http://is.muni­.cz/el/1431/pod­zim2010/C5160/um/2407143­/Uloha_4d_des­tilace.pdf

huxa

destilací a dělením