fcoop

Jaký vztah máte k chemii?

Lidé se dají dělit na ty,kterým „jde“ chemie, matematika,fyzika, a na ty,kterým ani náhodou.

Jen jsem si potvrdil,že Nobelovku za chemii zřejmě nedostanu.

http://zena.cen­trum.cz/deti/gra­fika/2012/03/0­5/test-co-vam-zustalo-v-hlave-z-chemie-zs/#utm_medium=sty­lebox&utm_sou­rce=atlasHP&ut­m_content=posi­tion-6

Nejlepší odpověď
annas

Nemám se čím chlubit. Přitom chemii jsem měla raději než fyziku. V matematice jako co.

Další odpovědi
quentos

správné odpovědi: 18/20. „Krásný výsledek – pokud se chemií neživíte, klidně byste mohli“. Jen se potvrdilo, že k chemii jsem vždycky měl hezký vztah, měl jsem ji rád i přesto, že mně v 1. ročníku gymnázia zkazila vyznamenání na vysvědčení (v dalších ročnících byla náhle z trojky jednička – další důkaz toho, jak mě bavila); proto mi do nynějška zůstala v hlavě. Dodnes s ní pomáhám např. sestře ;{)>

Sůwa

14/20, ale u jedné jsem se překlikla. Stejně mne to hodně překvapilo, protože můj vztah k chemii je < O na rozdíl od fyziky a matematiky. Na druhé straně je fakt, že jsem základní školu končila před 50 lety a na střední byla hlavně organika.

Bobule

18/20 . Docela mě to překvapilo, že mi v makovici něco zůstalo 🙂 Na střední ani na vysoký jsem chemii vůbec neměla. Naposledy tedy v devátý třídě, což je nějakých 12 let zpět 🙂

Lucijej

Z chemie jsem maturovala 20/20 :o)

Kamil Kretek

moc mě nebaví to vzorečky se nedají pamatovat

johana 56

17/20.I když si ještě pamatuji vzorce a názvy,chemie nikdy nepatřila k mým oblíbeným předmětům.

IK

To byly dost lehké otázky a asi jen na 5 z nich by člověk musel mít tu chemii rád aby to věděl. Naprosto nesouhlasím s tím že bych se mohla živit něčím čemu rozumím podle tohoto testu 17/20
chemie mi byla vždycky nedosažitelná a nedostala jsem se se znalostí dál než za jeden ročník základky, jak jde o vzorce a pamatování jsem vyřízená…a co jiného je chemie než pamatování vzorců a jejich vlastností?
Doplňuji:
Mosoji chceš říct že jako grafička se živím chemií? Jasně že je chemie všude, ale když píšou že jsi tak dobrý že se tím můžeš živit, tak to je o té znalosti vzorců a vlastností, ne že poznám papír od inkoustu.

Natee

16 z 20. Na to, že stále jsem na ZŠ.. =)

Rocker

10/20,ale ve škole jsem na tom byl nějak podobně.Chemii jsem nesnášel,pořád jsem učitelce vysvětloval,že v dospělosti chemikem nebudu a proto se to musím učit zbytečně.Ale fyziku jsem měl rád a s matikou jsem taky problémy neměl.

mosoj

Test byl sice divný ( třeba lakmusový papírek je na kyseliny i zásady !! – rozhodující je indikovaná barva a to tam zrovna nebylo), ale trochu se chemie dotýkal.

IK: Chemie a vzorce ??
Chemie je v celém našem životě. Chemie je dýchání, metabolismus v těle, vaření, praní,čisticí prostředky, barvy, barvení vlasů , všechny ženské šminky, šampóny, dnešní moderní látky, většina obalů na potraviny, papír atd, atd … léky …

Myslím si že zde byl pojem chemie zcela nepochopen a že s chemií se setkáváme všíchni v životě víc jak s něčím jiným a víc než jsme si ochotni připustit.

Skeptik

20/20, nicméně mám výhrady k první a osmnácté otázce. 1. Molekuly se skládají z atomů a ty se zase u obyčejné hmoty skládají z neutronů (neplatí pro molekulu vodíku izotopu 1), protonů a elektronů, takže principiálně jsou správné všechny tři odpovědi.
18. otázka je nesmyslná, protože obal atomu může mít vrstev tolik kolik je možno v souladu se zákony fyziky mikrosvěta (viz pauliho vylučovací princip a diskrétní energetické hladiny v atomech a krystalech).