Avatar uživatele
fcoop

Jaký vztah máte k chemii?

Lidé se dají dělit na ty,kterým „jde“ chemie, matematika,fyzika, a na ty,kterým ani náhodou.

Jen jsem si potvrdil,že Nobelovku za chemii zřejmě nedostanu.

http://zena.cen­trum.cz/deti/gra­fika/2012/03/0­5/test-co-vam-zustalo-v-hlave-z-chemie-zs/#utm_medium=sty­lebox&utm_sou­rce=atlasHP&ut­m_content=posi­tion-6

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, quentos, Andělé, johana 56, Kamil Kretek před 4435 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Nemám se čím chlubit. Přitom chemii jsem měla raději než fyziku. V matematice jako co.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

správné odpovědi: 18/20. „Krásný výsledek – pokud se chemií neživíte, klidně byste mohli“. Jen se potvrdilo, že k chemii jsem vždycky měl hezký vztah, měl jsem ji rád i přesto, že mně v 1. ročníku gymnázia zkazila vyznamenání na vysvědčení (v dalších ročnících byla náhle z trojky jednička – další důkaz toho, jak mě bavila); proto mi do nynějška zůstala v hlavě. Dodnes s ní pomáhám např. sestře ;{)>

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Sůwa

14/20, ale u jedné jsem se překlikla. Stejně mne to hodně překvapilo, protože můj vztah k chemii je < O na rozdíl od fyziky a matematiky. Na druhé straně je fakt, že jsem základní školu končila před 50 lety a na střední byla hlavně organika.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bobule

18/20 . Docela mě to překvapilo, že mi v makovici něco zůstalo 🙂 Na střední ani na vysoký jsem chemii vůbec neměla. Naposledy tedy v devátý třídě, což je nějakých 12 let zpět 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lucijej

Z chemie jsem maturovala 20/20 :o)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kamil Kretek

moc mě nebaví to vzorečky se nedají pamatovat

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
johana 56

17/20.I když si ještě pamatuji vzorce a názvy,chemie nikdy nepatřila k mým oblíbeným předmětům.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
IK

To byly dost lehké otázky a asi jen na 5 z nich by člověk musel mít tu chemii rád aby to věděl. Naprosto nesouhlasím s tím že bych se mohla živit něčím čemu rozumím podle tohoto testu 17/20
chemie mi byla vždycky nedosažitelná a nedostala jsem se se znalostí dál než za jeden ročník základky, jak jde o vzorce a pamatování jsem vyřízená…a co jiného je chemie než pamatování vzorců a jejich vlastností?
Doplňuji:
Mosoji chceš říct že jako grafička se živím chemií? Jasně že je chemie všude, ale když píšou že jsi tak dobrý že se tím můžeš živit, tak to je o té znalosti vzorců a vlastností, ne že poznám papír od inkoustu.

Upravil/a: IK

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Natee

16 z 20. Na to, že stále jsem na ZŠ.. =)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocker

10/20,ale ve škole jsem na tom byl nějak podobně.Chemii jsem nesnášel,pořád jsem učitelce vysvětloval,že v dospělosti chemikem nebudu a proto se to musím učit zbytečně.Ale fyziku jsem měl rád a s matikou jsem taky problémy neměl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Test byl sice divný ( třeba lakmusový papírek je na kyseliny i zásady !! – rozhodující je indikovaná barva a to tam zrovna nebylo), ale trochu se chemie dotýkal.

IK: Chemie a vzorce ??
Chemie je v celém našem životě. Chemie je dýchání, metabolismus v těle, vaření, praní,čisticí prostředky, barvy, barvení vlasů , všechny ženské šminky, šampóny, dnešní moderní látky, většina obalů na potraviny, papír atd, atd … léky …

Myslím si že zde byl pojem chemie zcela nepochopen a že s chemií se setkáváme všíchni v životě víc jak s něčím jiným a víc než jsme si ochotni připustit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Skeptik

20/20, nicméně mám výhrady k první a osmnácté otázce. 1. Molekuly se skládají z atomů a ty se zase u obyčejné hmoty skládají z neutronů (neplatí pro molekulu vodíku izotopu 1), protonů a elektronů, takže principiálně jsou správné všechny tři odpovědi.
18. otázka je nesmyslná, protože obal atomu může mít vrstev tolik kolik je možno v souladu se zákony fyziky mikrosvěta (viz pauliho vylučovací princip a diskrétní energetické hladiny v atomech a krystalech).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek