briketka10

Jaký výkon je Low, Med, High na mikrovlnné troubě?

Potřebuji zjistit výkon max. 350W,
nikde na netu tento údaj neuvádějí.
V návodu také ne.

Děkuji Všem za odpovědi

Nejlepší odpověď
annas

Mám to u své trouby taklto,. našla jsem i v odkazu, ale nevím, zda to platí obecně., nebo podle značky a vybavenosti.

Low – nízká teplota = 90 W

Med = medilum – střední teplota – 450 W

High -vysoklá teplota – 900 W

Najdete v odklazu
http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:O10dpCEt­nLIJ:www.ceske­navody.cz/dow­nload.php%3Fid%3D­5051+&cd=1&hl=cs&ct=clnk­&gl=cz&client=fi­refox-b-d

Další odpovědi
Hlada

Výkon magnetronu mikrovlnky nelze nijak regulovat. Pro pomalejší ohřívání se v nastavitelných intervalech zapíná a vypíná. Tyto intervaly nejsou nijak definovány, každý výrobce to dělá jinak. Pro zjištění, která poloha přepínače odpovídá jakému výkonu, by bylo možné ohřívat určité množství vody určitý čas a pak výkon spočítat z rozdílu teplot.
1 kcal = 1,16 Wh

zjentek

Zjisti ze štítku výkon trouby. Platí, že low + medium pracuje na nízkém výkonu a medium high + high na vysokém. U drtivé většiny trub pak low pracuje na 30% výkonu, medium na 50%, medium high na 70% a high „smaží“ na 100%. Zjisti tedy výkon a vyděl. (;

briketka10

Děkuju annas
Tyto údaje jsem tam právě našla taky. Co
se dá dělat. Nikde nebude těch 350W budu
to muset odhadnout od oka, ale měla bych
ohřívat max.3min. jinak ohřívací sáček s
obsahem praskne. Tak uvidím. Jinak jsem
nahraná :(

Hlada

Výkon domácí mikrovlnky je nejčastěji 700W, takže to bude chtít 1,5 min. Za tak krátký čas to ale vzhledem k nerovnoměrnosti ohřívání stejně praskne. Bude potřeba tam dát nějakou parazitní zátěž, třeba hrnek s vodou, aby se čas prodloužil.

annas

Dělám to tak, že zapnu třeba na minutu, vypnu a pak třeba další minutu.

Chce to vyzkoušet.

zjentek

Ohřej sáček 2minuty na Medium a pak mrkni a pomacej, v jaký je potravina fázi. (;

briketka10

zjentku

Sáček není s jídlem, ale ohřívací na klouby atp.
A právě potřebuju, aby vydržel co nejdýl teplý Ha..

Mám obyčejnou MW na rozmrazování a ohřev.
Takže mi nesmaží. To mi dělala původní Sharp
byla výborná – nevyužitá. Koupila jsem si malou
pečící troubu za pár kaček..

cochee

Naše první mikrovlnka byla fajn, protože neměla regulaci výkonu skokově, ale plynulou. Přitom to byla obyčejná, s mechanickými knoflíky. V každém případě, když dáš výkon silný, sáček praskne, to je jasné. Ale když nastavíš výkon, který bude pod těch doporučených 350 W, je to dobré, protože chybějící watty nahradíš časem – prostě delší dobu ohřevu. Jen musíš pytlík pozorovat, pokud by měl sklon se začít nafukovat, nejlépe jej bleskově vytáhnout z mikrowlnky a osprchovat studenou vodou, to by jej mělo zachránit. No a příště už budeš ohřívat třeba o 1/4 minuty nebo půl minuty kratší dobu.