Kryšpín

Jaký účel má duchovní služba v Parlamentu ČR?

12.5. 2023 bylo uzavřeno Memorandum pro duchovní službu je to určeno jenom pro poslance neb i vládu případně zaměstnance pravděpodobně tam bude i zpovědnice.
Bohužel nevím, zda jsem nečerpal od dezinformátora.

Nejlepší odpověď
Pepa25

O zpovědnici se ve zprávě nic nepíše, ale vyloučit nelze (koneckonců zpovídat lze všude).

Zdroj: https://www.psp­.cz/sqw/cms.sqw?z=17458

Další odpovědi
Filip84

Už zase meleš z cesty? 🙄

Svatou tajinu pokání mají jenom křesťané, to za prvé, a za druhé jenom křesťané tradičních denominací, s apoštolskou sukcessí, to znamená, u nás, římští katholíci, katholíci sui iuris byzantského rithu, pravoslavní byzantského rithu (bez ohledu na patriarchát), a z části starokatholická církev, která u nás zastupuje i Church of England.

Jenom katholíci římského rithu (tradiční, tj. FSSPX / FSSP / hnutí odporu / integrální katholíci, i NOM) používají zpovědní místnost, nebo, klasickou, zpovědnici, a to volitelně není to nutná součást svátosti pokání.

Všichni protestanté tzv. ušní zpověď odmítají, jakož i odmítají svátost (oučinky svátosti, jako takové) pokání, jako takovou. Ano, lutheráni tradičnějších denominací (např. v Německu) mají úplně stejné zpovědnice, jako katholíci, a v kostelech to vypadá taky prakticky stejně, jako v katholických před II. Sněmem vatikánským, až snad na to, že tam nejsou boční oltáře, ale materiálně ani právně nejde o svátost pokání, leč o duchovní rozhovor, ta zpovědnice je jen jeho forma. Starokatholíci si mohou vybrat, chtějí-li duchovní rozhovor formou duchovního rozhovoru, duchovní rozhovor formou ušní zpovědi, nebo ušní zpověď (avšak platnost takové, případné, zpovědi, z pohledu Tradice, je sporná, protože je sporná apoštolská sukcesse některých biskupů Church of England, kteří světili některé biskupy a kněze starokatholické církve, no a tím i jakékoli svátosti udělované starokatholickou církví, s výjimkou křtu, který může udělovat každý). Stejně je na tom Československá církev, vlastně ještě hůř, ta vůbec žádnou apoštolskou sukcessi nemá, tedy ani platné svátosti.

Ostatní protestanté zpověď odmítají.

K čemu by, potom, byla v parlamentu zpovědnice?🙄

Jestliže nejde o hoax, pak duchovní služba bude sloužit všem, třeba i návštěvníkům – podobně jako třeba v nemocnici. Má i jakousi úlohu psychologickou, a nebo třeba i jen lidskou, že si popovídáš s „paní farářkou“, jako. 🤷‍♀️

Nevím, čemu na tom není rozumět, co je na tom k dotazování, nebo řešení. 🙄🤦‍♀️