petradecka

jaky to ma vyznam si kupovat levne veci?

napr.levne auto jaky to ma vyznam si kupovat levne auto za newim koli penez kdyz vim,ze ti zachvili upadnou pneumatiky nebo vyfuk atd…a potom musis zaplatit za opravu vic nez bych zaplatila za neke hezci a lepsi auto kde mam jistotu ze mi nic neupadne..

Nejlepší odpověď
P.T.

Samozřejmě že u některých věcí to význam má. Většinou v případě, když někdo potřebuje nějakou věc na dobu přechodnou, dočasně, nebo pouze za jedním účelem nebo k jednomu(dočas­nému) užívání.

Druhá věc je snaha ušetřit. Na snaze ušetřit samozřejmě není nic špatného a každý z nás nechce kupovat předražené věci. Jiná věc je kupovat jen ty nejlevnější. Povětšinou jsou to výrobky, které jsou udělané „na koleně“, prostě rychlovka, nic extra materiály, žádné záruky kvality. Takoví lidé vyloženě zkouší, jestli budou mít při koupi levného/nejlev­nějšího výrobku štěstí a věc jim vydrží dlouho. Většinou ale tihle lidé táhnou ekonomiku, protože utrácejí nějčastěji, a furt dokola za stejné levné věci.

Něco jiného je koupit levnou věc už jen proto, že její parametry mi vyhovují a nepotřebuju nic překotného. Taková věc zdaleka ale nemusí být šmejd.

A kapitola sama pro sebe jsou rodiče nakupující věci pro své ratolesti. Každý je milujeme a rozdali bychom se za ně. Když ale nakupují např. o Vánocích dárky pro své děti, 90% z nich kupuje se slovy „stačí ten levnější, on nemusí mít nic super“. A svůj čiročistý alibismus ušetřit zakrývají za odůvodnění jako „on je moc mladý, rozbil by to, on to nevyužije, atd.“

Takže kupovat levné a nejlevnější věci není vždy to samé. Někdy to splňuje svůj účel, jindy to je jen naivita lidí ušetřit.

Další odpovědi
anonym

u aut to má nen význam, že např. na pole nebudete kupovat auto za 150000kč, ale jen za 25000kč (opotřebované, ale ještě něco vydrží) ovšem se nevyplatí kupovat levné oblečení, obuv, elektroniku a vše, co je levné a špatné
Doplňuji:
Ještě jsem si vzpomněl; citát Tomáše Baťi:
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval levné věci.

mosoj

Je rozdíl mezi ojetinou a levným novým autem.

Význam to má bohužel pro ty co na to víc peněz nemohou uvolnit. Navíc pro každého je
hranice pro levný a drahý někde jinde.

venkovan

Levné věci pro někoho jsou levné, pro jiného jsou i tak dost drahé. Levné neznamená, že jsou nekvalitní, drahé zas, že jsou samá super kvalita.
Nechal bych to proto na každém kupujícícm aby si sám zvolil svoji variantu.