vaiko

Jaký tepelný výkon má sporák na horních hořácích?

Doplňuji:
Já to myslel taknějak obecně manuál bych už hledal marně.

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Nakoukni do manuálu. Určitě před tebou skrývá i mnohá jiná tajemství.

Další odpovědi
Michal Kole

Zkus zadat název sporáku do google a přidel slovo manuál, návod, user guide,

Hlada

Tak nějak obecně může mít jedna plotýnka výkon 300 W – 2 kW.

mosoj

Porovnej podle nových sporáků, je to podobné. Výkon plotýnek zůstává zachován ať to jede na zemní plyn nebo PP. Podle používaného plynu se mnění trysky hořáků protože PP je výhřevnější než zemní plyn.
Pro představu výhřevnost zemního plynu je 33,48 MJ/ m3 a PP 46,4 MJ/m3.
Takže na PP bude mít sporák nižší objemovou spotřebu plynu než na zemní plyn ( na uvedený tepelný výkon)!

http://www.iex­pos.cz/sporaky/ply­nove-sporaky/.