Jan Kunčar

Jaký smysl (význam) má tato píseň J. Nohavici?

Jedná se o píseň Kdo z nás

https://www.su­permusic.cz/sku­pina.php?idpi­esne=1056603

Nejlepší odpověď
Kepler

Kdo z nás bude bojovat za své ideály a kdo z nás vezme zbraň proti agresorovi? Asi málokdo, dnes se nosí: po mně potopa, hlavně že se mám dobře.

Další odpovědi
annas

Kdo z nás uvažuje, zamýšlí se ve své duši a vystoupí veřejně proti tomu, co ho tíží a vidí kolem?

Kdo z nás odejde, aniž něco udělal pro ostatní. – slova až mrazí, když si to J. N. uvědomuje.

Naznačuje myšlenky, je možné podle jeho způsobu života si dosadit – co kdo z nás udělá…