dust8

Jaký program zobrazí libovolný přepočet hlasitosti na PC v decibelech? Případně jak nastavit 13 decibelů?

Nejlepší odpověď
Justin1

Myslím, že to moc nedává smysl. Na zvukový výstup počítače jde elektrický signál o nějaké intenzitě, kterou by nějaký software mohl vyhodnocovat, ale to, jaká z toho nakonec bude hladina intenzity zvuku v nějakém místě v prostoru, závisí na použitém reproduktoru, který má nějaký maximální výkon a může mít svoje vlastní ovládání hlasitosti, na akustických vlastnostech prostoru, kde se reproduktor nachází, a na poloze místa, kde měříme hladinu intenzity zvuku, vůči reproduktoru, což jsou věci, o kterých už počítač nic neví.

Další odpovědi
anonym

Pořiďte si hlukoměr, dejte ho do nějaký vzdálenosti od repráku kde chcete mít zvuk o 13 dB. Pak už jen přidávejte nebo ubírejte hlasitost. Jinak to neuděláte, viz odpověď od Justin1.

Hlada

Existuje řada aplikací hlukoměru pro Android. Přesnost by ale bylo potřeba ověřit kalibrovaným přístrojem.

Dochy

Nelze. Musíš změřit…
Jak píší ostatní: Počítač nemůže vědět co s tím udělá zesilovač, reproduktor, místnost… A ani nevíme jako nahrávku hodláš pouštět. I na reklamách z TV je jasně vidět, že pořady mohou být zaznamenané s dost různou úrovní hlasitosti.