tedrazice

Jaký program použít pro zhotovení tiskopisu?

Nejlepší odpověď
anonym

Formulář můžete připravit ve zdarma dostupném LibreOffice WRITER (ke stažení je zde https://cs.li­breoffice.org/ ) a uložit jej ideálně jako DOC nebo DOCX aby jej co nejširší skupina uživatelů prakticky jakéhokoliv kancelářského balíku včetně těch komerčních uměla otevřít provést v něm vyplnění formuláře prostou editací prázdných polí, které tam pro vyplnění ponecháte.

Výše uvedený postup je jednoduchý a proto obvyklejší. Existují samozřejmě sofistikovanější postupy. Můžete ve výše uvedeném Writeru na místa která mají být editovatelná umístit tzv. formulářová pole (Menu->Formular->Textove pole) a výsledek exportovat jako formulářové PDF. Takové PDF bude schopen uživatel otevřít v jakékoliv prohlížečce PDF (i kdyby neměl žádný kancelářský balík, ten v tomto případě nepotřebuje), bude schopen jej vyplnit a uložit či odeslat vyplněný jako nové PDF případně jej vyplněný vytisknout.

Další odpovědi
Arne1

Pokud je to tiskopis s mnoha rubričkama, tak je výhodnější použít Excel nebo jeho ekvivalent. Dá se pak jednoduše zařídit (samozřejmě pouze v případě vyplňování na počítači) automatické operace – například součty.

anonym

tím ale možnosti samozřejmě nekončí, můžete vytvořit tiskopis jako HTML formulář a zpřístupnit jej online, takový by dokázal vyplnit kdokoliv s obyčejným webovým prohlížečem který dnes najdete snad ve všem včetně chytrých mobilů, televizí a ledniček. Webový formulář nemusíte programovat v HTML jazyce sám, můžete jej vytvořit pomocí nástrojů, které se ovládají velmi jednoduše, formulář si v nich doslova naklikáte, typickým příkladem jsou zdarma dostupné GOOGLE FORMS zde https://docs.go­ogle.com/forms/