Avatar uživatele
Bronzový

Jaký pocit ve vás vyvolá pohled na přeplněný kontejner na tříděný odpad?

Jdete s odpadky ke kontejnerům na tříděný odpad a máte plnou tašku slisovaných PET lahví. Při pohledu na přeplněný kontejner, ze kterého čouhají a padají kolem neslisované PET lahve se ve mně odehrává cosi, co nedokážu slušně slovy popsat.

Je takový problém povolit uzávěr a lahev slisovat? Co vy na to?

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Je to obyčejná lidská lenost a bezohlednost. Stejně velká část PETek končí ve směsném odpadu, dokonce i tehdy se jako směsný odpad likviduje, ačkoliv je vytříděný. V Německu na to jdou jinak: veškeré PETky vč. víček jsou zálohovany a žádné speciální kontejnery tam nepotřebují.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Nechápu to také. U mě je to běžné. Navíc slisovaných PET lahví se vejde do pytle mnohem více. Ale sbírám je dlouho, než jdou na vyhození. Moc PET lahví doma nemíváme.
Daleko horší pocity ale ve mně vyvolává fakt, kolik odpadu je. Tolik plastů, až hrůza. Přitom u spousty věcí naprosto zbytečně. Matička Země nám to brzy vrátí :-(


Avatar uživatele
Stříbrný

Já mám smíšené pocity. Znamená to, že hodně lidí třídí odpad, ale rovněž to znamená, že spousta lidí nesešlape PET lahve, čímž v kontejneru na plast vznikne méně místa.

Jinak je lepší, když někdo třídí odpad a nezmenší sešlapáním objem petek než když někdo netřídí vůbec. I takoví lidé jsou.

Takže ke to půl na půl.


Avatar uživatele

Ještě že piji vodu z kohoutku a PET láhve s tím chemickým svinstvem nekupuji a nepiji.
Ale k otázce: možná by častější svoz od popelářů neuškodil, nebo větší popelnice.
Lidé mají dost problému a starostí a málo času, jsou rádi že vyhodí koš a v klidu můžou jít domů, natož ještě aby něco mačkali a mysleli na to že svoz častěji nejezdí a popelnice není dost velká.


Avatar uživatele
Zlatý

... u mne jo, víčka schovávám, takže ho nemohu jen "povolit" ... tak jsem si pořídil lis ...
... dokuď petky nebudou zálohované, nic se nezmění ... stačí se podívat po škarpách ...

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

Roman71

Petky po škarpách, to je taky problém. Často jsou od řidičů kamionů naplněné a likvidace je přímo nechutný zážitek. Dle vyprávění dobrovolníků se chodí uklízet tyto lahve ve dvou fázích. V první se lahev probodne a obsah se nechá vsáknout do půdy, v druhé se sbírají prázdné lahve. Samozřejmě mezitím přibývají další, takže to je, zdá se, nekonečný boj.. :(

Avatar uživatele
Zlatý

Mc Merkurion

... to povídali kde ??? ... ještě jsem žádnýho dobrovolníka (ani cestáře) neviděl uklízet škarpy ... dvakrát za rok to pži sečení rozšmelcujou a zkompostováno ...

Avatar uživatele
Bronzový

Roman71

To vím z vyprávění rodinného příslušníka, který takto vykonával brigádu..

Jsou oblasti, kde se na to vyloženě kašle.

Avatar uživatele
Bronzový

Roman71

Malvíno, kdyby mohla země oplatit lidem jejich neekologické živobytí, už by bylo nejspíš po lidech.. jenže, Tvůrce této modrozelené kosmické perly má jisté plány a ty na sebe nenechají dlouho čekat :) ..o očistě už je rozhodnuto.

Avatar uživatele
Bronzový

Malvína

No, podívejte se... Já na to nekoukám z náboženského hlediska, nýbrž z logického. Nic proti, jen mám na to jiný pohled.
Co se vším tím plastem? Na Facebooku se to poslední dobou jen hemží fotografiemi ohledně vysokého znečištění oceánů. Potápěči proplouvají přímo tunami odpadu. Co s tím? Je jasné, že takový přísun zejména plastu nemůže planeta vydržet. Lidstvo je nepoučitelné, nenechali říci do doby, než se v plastu všichni udusíme.
Co tedy nastane za očistu? Kdy? Jako Svědek Jehovův byste to měl vědět.

Avatar uživatele
Bronzový

Roman71

No Malvíno, ono je to logické. Jako Svědek Jehovův to vím, je to napsané ve všech Biblích na světě. Země měla být původně rajským domovem pro dokonalé lidi, a původní záměr se zemí se nezměnil. pro ilustraci jeden verš z knihy Zjevení (11.kapitola, 18.verš) říká že:

"Ale národy se rozzlobily a přišla tvá vlastní zloba a ustanovený čas, aby byli souzeni mrtví a aby byla dána odměna tvým otrokům, prorokům, a svatým a těm, kdo se bojí tvého jména, malým i velkým, a aby byli zničeni ti, kdo ničí zemi."

Co k tomu dodat? :) ..budoucnost země je jistá. Co lidé nedokážou napravit, napraví Boží Království o jehož příchod se všichni praví křesťané denně modlí.

Jinak ty záběry v televizi, pobřeží plné odpadků a mrtvé ryby, to je vážně katastrofální stav. Kdysi jsem viděl dokument s názvem Home (namluvený Zdeňkem Svěrákem), bylo mi smutno z toho, co se na zemi děje a lidstvo to z pochopitených důvodů není schopno řešit, nebo i nemá snahu.. Světem vládnou peníze a moc, co k tomu dodat?

Avatar uživatele
Zlatý

Kepler

Přesto všechno zůstávám mírný optimista. Jen si vezmi jak podstatně se změnil přístup k životnímu prostředí za posledních 50 let. Alespoň ze strany vyspělých zemí. Bohužel ale jiné země to všechno sabotují. Třeba taková Asie, zejména Čína - údajně dál vyrábí ve velkém freony. Jak dlouho bude trvat, než to docvakne všem? Jen doufám, že to bude dřív, než bude pozdě. Třeba ty lidoopy donutí hlad a sucho...

Avatar uživatele
Bronzový

Malvína

Nedocvakne... Už včera bylo pozdě. A není to jen o plastech, odpadcích, ale o celkovém přístupu k Zemi jako takové. Vždyť je to hrozné. Kdy si lidé konečně uvědomí, že my jsme tady vlastně navíc? Fauna a flóra spolu sympatizují, lidé to narušují. Všichni se honí za výdělky, za moderními technologiemi, ale nikdo už nevidí to zlé, co se za cestou, získání toho všeho, skrývá. Já jsem z toho dost špatná, uvědomuji si problematiku, ale jakmile zahlédnu videa, fotky, je mi ouzko. Globálním oteplováním to začíná, bůhví, kde to skončí.. :-(

Avatar uživatele
Zlatý

Kepler

A to znáš, jak si Mars povídal se Zemí? Tak jak se vede? Ále nic moc, chytla jsem člověka. Neboj, to brzo přejde...

Avatar uživatele
Bronzový

Malvína

:-)))

Avatar uživatele
Bronzový

Roman71

Jo jo, ten jsem slyšel kdysi v rádiu :)

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 5130
Zlatý Drap 3214
Zlatý led 2289
Zlatý Kepler 2108
Zlatý marci1 1764
Zlatý ivzez 1397
Zlatý quentos 1279
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý mosoj 981
Zlatý zjentek 904

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.