jaky olej je nejlepsi pro me auto bmw 535 r.v.1992

ahoj chtel bych se zeptat jaky olej je nejlepsi pro me auto ted tam mam castrol 10w60,zda se mi ze je moc ridky a zaslechl jsem ze bych spis mel dat hustsi olej,nebot je to starsi auto. muzete mi nekdo poradit. mam dobry olej nebo ho radeji vymenit?? dekuji moc. Leo

Odpovědi
panenka

máš benzin nebo nafták,a napiš kolik máš kw

COVERENDER

Na tomhle relativně starém motoru toho uz stejne moc nezachránís, hlavne bych se u te 3.5 soustředil na pravidelnou výměnu. Kdyz tam das ze syntetiky nebo z polosyntetiky ten hustý minerál tak tomu neublížís,hlavne to nikdy nedelej naopak,to se pak muze stát ze bude motor k ho… To ti pak rozpustí vsechny usazeniny a přestane ti dobre tlačit olej. Ja bych tam daval to co tam bylo…

lemra@lina

Dejte jaký olej chcete, ale dodržte danou specifikaci! 10W-60 je olej s vysokou teplotní odolností, což by zřejmě bylo dobré dodržet.
Ve stávajícím oleji nevidím žádný problém, ale zbytečně platíte u Castrolu za značku, to už raději Shell a nejlépe z dovozu ze západu ;)

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.