Barinka

Jaký obal je ekologičtější?

Dobrý den,

máme e-shop s přírodními produkty pro zvířata a řešíme obalové materiály. Používáme zip sáčky s papírovým přehybem. Papír jde odstranit a pak tedy jednotlivě vytřídit papír a plast. Jiné firmy balí do doypacků. Oba typy obalu splňují to, že jde vidět obsah, což se nám líbí. Jak ale tyto obaly vnímáte vy? Přijde vám ekologičtější Doypack nebo obal, kde jde rozdělit plast od papíru? Sáhli byste raději po výrobku v doypacku nebo v námi řešeném obalu?

Případně budu ráda za vaše nápady, jak byste balili např. bylinky vy.

Děkuji za odpověď.

Odpovědi
da ny

Jestli Vy zbytečně moc, nedumáte, nad nesmrtelností chrousta….. :D

Nic se nemá přehánět. Je mi fuk, do čeho to zabalíte. Balte zboží tak, jak umíte, vyhovuje vám. V rámci možností, pak odpad vytřídím.
Mne zajímá obal v tom smyslu, aby nebyl zbytečně drahý, aby zajistil trvanlivost produktu/potraviny, bezpečnost.
Uvedla jste Doypack, jako další možnost, do čeho balit produkt. Neuvedla jste materiál..... "že jde vidět obsah, což se nám líbí. ". Tedy máte na mysli PET/PE?

Plast je prostě plast, nic ekologického, ale ekologicky se ho člověk zbavit umí.

Základní druhy složení: – HLINÍK (AL) – nejlepší bariérové vlastnosti proti vlhkosti, světlu, vzduchu. Hliník zabraňuje ztrátě cenných vůní, což z něj činí vhodnou možnost balení pro širokou škálu produktů, kde je kladen důraz na čerstvost, trvanlivost a zachování aroma – PAPÍR (PAP) – dává obalu přírodní charakter, zajišťuje vynikající bariérové vlastnosti proti vlhkosti a kyslíku – METALÍZA (MET) – levnější alternativa sáčků s hlíníkem. Zajišťuje bariérové vlastnosti proti vlhkosti, světlu a kyslíku – ČIRÉ (PET/PE) – sáček zajišťuje vynikající bariérové vlastnosti proti vlhkosti a kyslíku, klade důraz na čerstvost a trvanl
https://obali­a.cz/pdf/6.Do­ypack.pdf

vlajan1981

Kdybych dělala něco podobného jako vy, tak bych asi používala spíše ty zip sáčky s přehybem. Co jsem se dívala, tak dneska už se dají sehnat ve všech možných stylech a velikostí, viz https://www.ra­japack.cz/sac­ky-plastove-nadoby_C20.html Já osobně bych se třeba jako zákazník ten sáček pokusila i dál nějakým způsobem využít. Přecejen do těch zip sáčků může člověk schovat prakticky cokoliv.

zjentek

🤣… doplňkovou směs přidejte třeba k doplňkové směsi… A pak proč já se na tomto světě nepřestávám divit 🤦‍♂️

Bal to do starých novin- budete ekologický i když ne tak „cool“. Já osobně v takovým balení doplněk koupím, jinak ne 🤷‍♂️