zjentek

Jaký nejmenší klíšťe je možný, aby se do člověka přisálo?

Úplně nejmenší klíště, kategorie hmyz.

________________

Já viděl tak malý klíšťáky, že nebyli vidět vůbec! Spatřil jsem je až nasátý a byli několikrát menší než milimetr! Jak tací prcci vůbec dokáží překonat tu kůži?

Nejlepší odpověď
Drap

Jakkoli malé. Viděl jsem několikrát menší než milimetr

Další odpovědi
cochee

Přisají se už i ranější vývojová stadia, tedy – nevím, zda se tomu tak u klíšťat říká – larvy.

Dochy

Pokud vím, je několik vývojových stádií, každé se potřebuje nacucat aby se dostalo o level výš. Liší se právě velikostí a nějakými drobnostmi, kterých si laik ani nevšimne. Přisát se snaží už i ta nejmenší larva snad hned po vylíhnutí. Vzhledem k tomu že klíště snáší několik tisíc vajíček ta velikost asi nebude nic moc.