modnar

Jaký na nás může mít vliv zadržování negativních emocí?

Jaký vliv to má na psychiku dítěte, pokud na něj za něco (za co třeba nemohlo) ječíte a nedáte mu prostor pro vysvětlení a snažíte se udupat jeho narůstající nepochopení, hněv, pláč apod.?

Nejlepší odpověď
annas

To je dotaz na psychologa.

Proto jen pro informaci vkládám článek psycholožka „Jak nezastavovat dětské emoce“
http://www.za­bavneuceni.cz/na­se-tipy/doporuceni-odborniku/%E2%80%8B­jak-nezastavovat-detske-emoce

Vlevo najdete odkazy na další články, pročtěte sii je a dovíte se určitě víc.

--

"Náš život je tím, čím ho učiní naše myšlenky“ – Maarcus Aurelius

Osobně se domnívám, že určitě ovlivní psychiku i ve dospělosti. třeba stres a obava před nějakým vystoupením, aby ho někdo nepeskoval, jako v dětství, setkala jsem se i se zadrháváním řeči, nejistotou. atd.

Všechno se .zachytilo uložilo ve vědomí dítěte, přešlo do jeho podvědomí, může způsobovat nejistotu, mohou vniknou psycho-somatické potzíže – např. zažívací atd.

Další odpovědi
jirka F

Nahromadění toho všeho a v dospělosti strašné nervy a strach ze všeho.

Drap

Vliv to může mít pouze negativní.