Jaký motor.olej dát do Renaultu 19 1,8i v roce 94.Prosím budu měnit celou náplň.A kolik je náplň(litry).Dě­kuji.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Záleží na tom, jestli chceš investovat do plné syntetiky nebo postačí polosyntetický olej.
Domnívám se, že plně postačí polosyntetika, tedy 10W-40, na značce až tak nezáleží. Obsaj nápně většinou bývá něco pod 4 litry, takže postačí 4l motorového oleje a zbyde ještě na případné doplnění.
Zároveň je nutné vyměnit i olejový filtr.

Další odpovědi
venkovan

Zkusil bych zjistit co tam bylo za olej předtím. Pokud tam někdo dával méně kvalitní olej, který vytvořil usazeniny, tak velmi kvalitní olej je může rozpustit a potom může být problém s mazáním motoru. Může, ale nemusí.
Do starého auta bych nějaký super olej nedával (syntetiku apod.). Jsou drahé a jejich vlastnosti s ohledem na pravděpodobně vyběhlý motor nevyužité. Zejména když se s autem najede tak do 15 tisíc ročně, protože motorový olej + filtr je dobré měnit každý rok. Pokud k autu není servisní kniha, příručka k užívání apod, zeptal bych se raději v servisu.