Pokročilý

Jaký mikrofon vybrat pro nahrávání hlasu k videím? Možná i podcasty.

Krás­ný den všem! Po­tře­bo­val bych po­ra­dit, co se tý­če mi­k­ro­fo­nu k po­čí­ta­či (no­te­boo­ku). Na za­čá­tek bych chtěl říct, že jsem na­pros­té dře­vo a vů­bec se v tom ne­vy­znám:D Pro­to se ptám ta­dy.

Jde o to, že pro­vo­zu­ji strán­ku na Fa­ce­boo­ku, nicmé­ně bych chtěl po­su­nout svůj pro­jekt ně­kam dál a vy­u­žít plat­for­mu You­Tu­be, kde bych na­hrá­val vi­dea s da­nou té­ma­ti­kou a kde bych PŘE­DE­VŠÍM mlu­vil. Dí­val jsem se na růz­né mo­de­ly, ovšem je jich straš­ná spous­ta a mno­ho z nich sto­jí do­ce­la dost pe­něz, což na za­čá­tek ne­chci. Co ale ta­ké ne­chci, je pod­prů­měr­ný mi­k­ro­fon za dvě stov­ky, kte­rý po mě­sí­ci vy­ho­dím s tím, že se ně­co po­ka­zi­lo ne­bo po­rou­cha­lo.. ne. Chtěl bych od Vás po­ra­dit, ja­ký mi­k­ro­fon za ro­zum­nou ce­nu na za­čá­tek zvo­lit. Mé pod­mín­ky jsou, aby vý­sled­ná na­hráv­ka ne­zně­la s pře­by­teč­ným šu­mem a okol­ní­mi zvu­ky, aby byl hlas krás­ně sly­šet a abych ne­mu­sel nic moc pro­fe­si­o­nál­ně na­sta­vo­vat, to bych se do­u­čil až ča­sem, kdy bych sá­hl po lep­ším mo­de­lu. Mo­men­tál­ně po­u­ží­vám LAPTOP-I3T1SK8M se 4GB pa­mě­tí RAM a či­pem In­tel(R) Pen­ti­um(R) CPU N4200 (1.10 GHz) a vů­bec ne­vím, jest­li to má na jed­not­li­vé mo­de­ly vliv, ovšem zmí­ním to ta­dy. Jak už jsem psal, mi­k­ro­fon bych vy­u­ží­val hlav­ně na na­hrá­vá­ní hla­su ve svém po­ko­ji, kdy bych vý­sled­nou na­hráv­ku vlo­žil do vi­dea a pro­lo­žil jed­not­li­vý­mi ob­ráz­ky, ukáz­ka­mi a tak. Je mož­né, že bych ně­kdy v bu­douc­nu ta­ké na­hrál i ně­ja­ký pod­cast, kde bych ho­vo­řil o da­ném té­ma­tu a ne­chci, aby by­ly v oko­lí sly­šet zvu­ky zpí­va­jí­cích an­du­lek za zá­dy, šum vě­t­ru či po­dob­ně ru­ši­vé ele­men­ty.

Dí­ky všem, kte­ří se v tom­to vy­zna­jí a po­ra­dí mi, kte­rý mo­del vy­brat a kte­rý se oprav­du vy­pla­tí (tře­ba i z vlast­ní zku­še­nos­ti). Kou­kal jsem se na hod­ně vi­deí a tes­tů, če­tl růz­né člán­ky, nicmé­ně všu­de pí­šou ně­co ji­né­ho a já pak ne­vím, jak se vlast­ně roz­hod­nout. Ješ­tě jed­nou dí­ky všem za veš­ke­ré ra­dy a ti­py. :-)

Nejlepší odpověď

Bronzový

Kromě mikrofonu bych se zaměřil tedy na pokojové verce "skládacích studií". V zásadě se skládá z akustické zástěny, držák mikrofonu v antivibračním uchycení a takový ten terčík před něj proti prskání. Zástěnu si vyrobíš: Koupíš molitanové desky s akustickými trojúhelníky, v bauhausu jsem je viděl, ale asi se daj sehnat i jinde a nalepíš na skládací desku. To uchycení mikrofonu s terčíkem za pár korun na ebayi. Mikrofon.. to pak podle parametrů. Vcelku by to mohlo pro začátek vyhovovat.

Další odpovědi:

Zlatý

Lidský hlas má tak úzký frekvenční rozsah, že pro jeho snímání stačí jakýkoli mikrofon, který vybudí mikrofonní vstup záznamového zařízení. V tomto případě bych zvolil dynamický, aby nebyl problém s jeho napájením. Srozumitelnost je daná hlavně prostředím (dozvuk, tlumení), tedy akustickou úpravou místnosti. Tím je potřeba začít. Kdybys neměl možnost místnost upravit, doporučuju jakýkoli mikrofon co nejblíž ústům. Náhlavní, klopový. Omezí se tak vliv prostředí, sníží se zisk vstupního předzesilovače a tím se zároveň sníží šum.

Stříbrný

Na obyčejou řeč stačí obyčejný od 200-500Kč - výslednou nahrávku upravíš v Audacity (nebo něčem podobném) a díky tomu získáš výsledek VYSOCE překonávající i ty nejšpičkovější mikrofony bez dalších úprav.

BTW - se divím, že máš čas na kravení, když neumíš recepty a nevedeš dostatečně školní dokumentaci. ;) :D :D

Stříbrný

Myslím, že prvotní starost by měla být o klientelu, zařizovat si hned nahrávací studio je dle mého skromného názoru poněkud předčasné.

Diskuze k otázce

Pokročilý

elkon

K nahrávání mluveného slova stačí jakýkoliv mikrofon za pár korun.

Pokročilý

Petr1491

Jak píše kolega výše, základe je dobrá akustika. Osobně mám mikrák behringer-c-1u: https://mikrofony.heureka.cz/…

Tady si můžeš poslechnout, jak mi nahrává: https://www.youtube.com/…

Dříve jsem nahrával na telefon, ale ten výstup se nedá srovnat.

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 966
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 476
Zlatý Hlada 442
Zlatý www 412
Zlatý ge0rge 344
Zlatý led 301
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý Drap 280

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.