AmazedWolf

Jaký máte pocit z amerického vyzbrojování v Evropě?

http://m.novin­ky.cz/article­Details?down=1&cou­nt=12&sznu=btF7KpU­ROtyt6QsV&offset=12&da­te=2015-10-11&aId=383088&sI­d=966

Já z toho moc dobrý pocit nemám. Myslím že nás pomalu, ale jistě zatahují do války která je jejich, ne naše.

Nejlepší odpověď
ten který je

Tenhle ušatý muslim neměl nikdy usednout v Bílém domě.:-(

Další odpovědi
mosoj

Evropa je až na posledním místě. Pocity nikoho nezajímají.
Vůbec se nemýlíš !
Mimochodem Polsko začalo v roce 38 zabírat ČSR dříve než hitlerovci !

setapouch

Po predchozich zkusenostech je fajn mit podporu spojencu fyzicky, ne jen na papire. Vnimam to jako signal, ze chceme zachovat status quo.

Ad doplneni: ptal se nekdo Ukrajincu, jestli chteji valku? At se nam to kibi nebo ne, Rusko byvake satelity a republiky stale povazuje za svou sferu vlivu. A ja bych se od nej radeji drzel dal.

gecco

Jak se to vezme…
Jedná se o ´pár´ vojáků (pokud je pravdou, že v Polsku by měl být prapor…), takže jde spíše o takovou demonstraci jednak ochoty USA zbraně a vojáky poskytnou a druhak toho, že třeba Polsko se důrazně distancuje od případné ´pomoci´ z východu…
Osobně tady raději uvidím – abych parafrázoval Paroubka, třeba „marťany“, než znovu rusáky – takže je ´vítám´ jako lepší ze dvou možností.
😉

led

Boj o moc nad svetom ešte neskončil.
Skutočným pôvodcom tohto zla, týchto vojen, nie je islamista, nie je kresťan, nie je to ruský, arabský, židovský, alebo americký vojak.
Skutočným pôvodcom tohto zla je kapitál, túžba vlastniť, mať moc, mať viac a viac. Je to nadnárodné zlo.
hovoríte o zaťahovaní do vojny. Vo vojne predsa sme už stáročia, Tisícročia žijeme pod hrozbou zbraní a ak sa nájde, kto proti tomu osamotene vystúpi, tak je odstránený. Od čias 2.svetovej vojny rachot zbraní neutíchol.
Aký mám pocit z „amerického vyzbrojování v Evropě“ ten predsa od čias Studenej vojny neustal, nie je to nič nového. Na Európskom bojišti padajú vlády, menia sa režimy, búrajú sa hranice, aby sa znova obnovili, ale vojská, pohybujúce po tomto bojišti ostávajú stále, len občas menia zostavy a silu.

Agneta

Chleba levnější nebude, ale naopak tím pádem trochu dražší, to víš, to něco stojí, a kdo to zaplatí? Nejen oni :DDD

xxx3

Za „vyzbrojování“ to můžou označit tak akorát Putinovi propagandisti. Realita je taková, že vojenská přítomnost USA v Evropě v posledních několika letech značně oslabila. Pár stovek vojáků v Polsku na tom nic nezmění. Je to spíš demonstrace pro spojence.

setapouch

mosoj: palec jsi dostal za původní odpověď. Za doplnění bych ho zase vzal, protože není pravdivé.

Podpis Mnichovské dohody: v noci na 30.9.1938
Požadavek Polska na Zaolzie: 30.9.1938 před půlnocí
Obsazení Sudet Německem: 1.10.1938
Obsazení Zaolzie Polskem: 2.10.1938

AmazedWolf

setapouch: Já myslím že je spoustu větších hrozeb něž je Rusko, například imigranti nebo IS.
Mimochodem, Amíci bojují proti IS a jiným skupinám více než rok a nepřineslo to žádné výsledky, jedině to, že teroristi nějak záhadně mají americké zbraně a vybavení. Rusové už mají řadu úspěchů od doby co se zapojili do boje.

setapouch

IS? Považuju ho za teroristickou organizaci a s hrozbami terorismu prostě nezbývá než žít. Vojensky se potlačit nedá.

A ruské útoky? Jaké konkrétní dopady na IS mají? Nevím o žádném, ale to spíš proto, že mě to moc nezajímá, takže se nechám poučit.

Rusko jako suverénní stát napadlo jiný suverénní stát, což v Evropě naposledy udělal Hitler.

ten který je

Zapoměl jste na rok 1974 kdy přepadlo Turecko Kypr a anektovalo jeho severní část.

setapouch

Ano, máš pravdu, omlouvám se, bral jsem to z pohledu útočící strany (což asi byla chyba). Každopádně, milá společnost.

Klaproth

Podobný scénář jako na Krymu.